Sıradanlık Bir Seçimdir

0
14

Dünya o kadar güzel bir yer ki, kendinizi evrene bırakın, insanlara değil. Çünkü inanın bana insanlar değmez. İnsanin evrendeki tek yegane amacı okumak, öğrenmek ve aramaktır. ?

Dünyada o kadar ilginç şeyler var ki, kendinizi buna adamak yerine sizi üzenlere adıyorsunuz. Sonucunda da tek elde ettiğiniz kocaman bir acı. Kaçınız insan dna’sında yıldız tozu barındırdığını biliyor ?

Kimya ve fiziğe sadece sayısal sıkıcı bir ders gözüyle bakıyorsunuz. Fizik kelimesinin geçiyor olması fizik kurallarına bakmanıza bile engel oluyor. Dünyada çok kuvvetli bir yer çekimi olduğunda hepiniz hemfikirsiniz değil mi ? Oysa evrende var olan çekim kuvvetini öğrendiğinizde dünyadaki çekim kuvvetinin neredeyse bir hiç denecek kadar az olduğunu fark edersiniz.

Yegane amacınız bu mu yani ? Sizi üzen birini bulmak, daha çok üzülmek ve sonra daha da çok üzülmek. Hayattan anladığınız bu mu ?

İnsansın sen be, kendine gel! İnsan diyorum insan! Dünyanın keşfedilen en akıllı canlı formundan söz ediyorum. Ama akıllı olduğun kadar aptalsında. Çünkü gücün var ama kullanmıyorsun.

Şimdi size sonsuzluk vaat etsem bana deli olduğumu söylersiniz değil mi ?

Birkaç asır önce insan yasam ömrü 40-45 yıldı. Şimdi ise keşfettiklerimiz sayesinde en az 60-70 yıl. Daha da uzatılabilir mi ? Tabiki uzatılır ama oturarak değil çalışarak.

İnanın bana bilim adamlarının sizden en büyük farkı harekete geçmiş olmaları. Yoksa siz onlardan daha aptal falan değilsiniz.

Bilim adamlarına da tıpkı matematikten ful çıkaran sınıf arkadaşlarımıza baktığımız gibi bakıyoruz. Matematikten ful çıkaran birisinin çok zeki olduğunu ve kendi kafamızın o kadar çalışmadığını sanıyoruz. Oysa o sınıfta işlenen matematik seviyesi normal bir insanın yapabileceği düzeyde. O zaman neden mi onlar matematikten full çıkarıyor biz çıkaramıyoruz ? Çünkü çalısmıyoruz arkadaşlar. Bu kadar basit. Full cikaranlar kadar emek harcamıyoruz hepsi bu. Onlardan aptal değilsiniz ya da onlar sizden zeki değil.

Matematik test kitabını bir kez elimize almadan matematik anlamadığımız kararına varıyoruz.

Sahip olduğumuz gücümüz aynı ama seçimlerimiz farklı. Ve inanın bana sıradanlık bir seçimdir.

Kendinize anlatın şunu artık, siz dünyaya acı çekmeye gelmediniz. Daha uzun yaşamak mı istiyorsunuz? Gücünüzü kullanın da yardim edin o zaman. Bütün her şeyi birkaç insanın bulmaya ömrü yetmez.

Matematik hiç mi bilmiyorsun ? Kes şikayet etmeyi de baştan öğrenmeye başla o zaman. Her gün 24 saatin var. Ama 24 tane hayatın yok. Hayatlarınızı ziyan etmeyin.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here