Sinir Krizi Nasıl Geçer?

0
Sinir krizi nasıl geçer?
Sinir krizi nasıl geçer?

Stres, yorgunluk, halsizlik ve uyku düzensizlikleri gibi nedenlerden dolayı oluşabilen sinir krizi, böbrek üstü bezleri tarafından salgılanan adrenalin ve nöradrenalin hormonları nedeniyle meydana gelmektedir.

Sinir krizi geçiren kişinin krize girme nedeni araştırılmalıdır. Bazı hastalıklar kişide sinir krizine sebebiyet verebilmektedir. Kanser, şeker hastalığı, otoimmün rahatsızlıklar, astım, adet düzensizlikleri, artrit, kolit, ülser, kalp hastalıkları veya depresyon nedeniyle oluşan sinir krizleri tedavi edilebilmektedir.

Yorgunluk, halsizlik, irritasyon, iştah azalması, kan basıncında kronik yükselmeler, şevk ve ilgi azalması gibi durumlar nedeniyle oluşan sinir krizini geçirmek için, bu durumların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Sinir krizi geçiren kişinin hayatında yapacağı bazı değişiklikler, krizin tekrarlamamasında önem taşımaktadır.

Aşırı stresli durumlarda beyin bu durumu kaldıramaz ve kişi sinir krizi geçirir. Aşırı stres durumlarında adrenal bezlerin daha fazla çalışması bu durumun en önemli sebebidir. Düzenli beslenmeye dikkat etmek, spor yapmak, zihni rahatlatacak faaliyetlerde bulunmak ve düzenli uyku, sinir krizi için etkili tedavilerdir. Adrenal bezlere iyi gelen C vitaminini  tüketmek, sinir krizi durumlarında fayda sağlayabilir.

 

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here