Simyacı (The Alchemist)

0

Santiago sürekli rüyalar görmeye başlar ve bu rüyalar Mısır’da bulunan hazineler ile ilgilidir. Bu rüyalar ile ilgili olarak bir kadına gider ve kadın ona bu hazinenin peşine düşmesi gerektiğini söyler. Santiago kararını verir ve Mısır’a doğru yola çıkar.

 Henüz yolun başında iken tüm parasını çaldıran Santiago büyük bir hayal kırıklığı yaşar ve tekrar geldiği yere gitmek ister, fakat hiç parası olmadığı için geri dönemez. Bir işe başlar ve kıvrak zekası sayesinde geri dönüş için gerekli parayı biriktirir. Santiago dönüş için yola çıkacağı sırada bir İngiliz ile karşılaşır. Bu İngiliz Mısır’da yaklaşık iki yüz yaşında olduğu söylenen bir Simyacı için yola çıkacağını söyler. Bunu duyan Santiago İngiliz ile yola çıkmaya, rüyalarının ardına düşmeye karar verir.

 Afrika’da savaş sürmektedir, fakat tüm olumsuzluklara rağmen İngiliz ve Santiago Mısıra varmayı başarırlar. Santiago burada bir kızla tanışır ve aslında bulmaya çalıştığı hazinenin o olduğunu düşünür ve kıza evlilik teklifi eder.

 Santiago bir süre sonra Simyacı ile tanışır ve Simyacı ona Mısır Piramitleri’ne gitmesini söyler. Santiago ve Simyacı Mısır Piramitlerine doğru yola çıkarlar. Bu yolculuk sırasında geçen konuşmalar oldukça etkileyicidir ve bu yolculukta Santiago ruhunun derinlikleriyle konuşabilmeyi öğrenecektir. Yolculuk biter ve Mısır Piramitleri’ne ulaşır. Santiago bu yolculuğun sonunda hazinenin nerede olduğunu anlayacaktır…

 

Kitabın ana fikri ise; Her insan hayallerini ve mutluluğu uzaklarda arar fakat onlar hep yanı başımızdadır.

 

Bu kitabı kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Çünkü kitap bizlere çok güzel mesajlar veriyor. Akıcı bir dile sahip olduğu gibi birçok şey öğretir. “Yılmadan hayallerin peşinden gidilmesi gerektiği gibi.”

 

Paulo Coelho – Simyacı

Pınar

21.01.1997 doğumluyum. Finlandiya da yaşıyorum.
Pınar

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here