Sıla Gençoğlu’na Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Ahmet Kural İlk Duruşma İçin Adliyeye Geldi

0
5
Sıla Gençoğlu'na Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Ahmet Kural İlk Duruşma İçin Adliyeye Geldi
Sıla Gençoğlu'na Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Ahmet Kural İlk Duruşma İçin Adliyeye Geldi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu ve oyuncu Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin ilk duruşma bugün görülecek. Oyuncu Ahmet Kural’ın, Sıla Gençoğlu’na yönelik hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Bugün görülecek duruşma için adliyeye gelen ilk isim Ahmet Kural ve avukatı oldu. Kural’ın rahat tavırları ise dikkat çekti.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Şarkıcı Sıla, 29 Ekim 2018’de o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını belirterek savcılığa şikayetçi olmuştu. Taraflar arasında uzlaşma sağlanamaması üzerine İstanbul Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu’nca Ahmet Kural hakkında “Hakaret”, “Tehdit”, “Basit yaralama” suçlarından toplam 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapsi istemiyle dava açıldı.

“SENİ BİTİRECEĞİM AHMET”

İddianamede sanık Ahmet Kural ile 5 tanığın ifadesine yer verilmişti. Sıla’nın doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünce incelendiği ve yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğu anlaşıldığı iddianamede yer almıştı. Ahmet Kural’ın, Sıla ile aralarında bir tartışmanın yaşandığını kabul ettiği belirtilen iddianamede, “Sıla’nın evden gitmesini istemem üzerine seslerimizi yükselttik. Fakat tehdit etmedim. Alkollüydük. Birbirimizi kollarından tutarak sarstık. Tartışma 15 dakika sürdü. Birkaç kere yere düştük. Sakinleştikten sonra Sıla evden ayrılırken ‘Seni bitireceğim Ahmet’ dedi” şeklindeki ifadesine de yer verilmişti. Dava bugün İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here