Sıkı Bir Diyet Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak, Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 7 Yöntem

0
Sıkı Bir Diyet Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak, Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 7 Yöntem
Sıkı Bir Diyet Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak, Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 7 Yöntem

Eğer ne yapacağınızı bilmiyorsanız kilo vermek çok zor görünebilir. Buradaki basit kilo verme yöntemleri iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacak.

 

1. Tabağınızın rengine dikkat edin

Tabağınızın rengine dikkat edin

Cornell Üniversitesi’ndeki bilim adamları, tabak ve yemeğin renklerinin aynı olması durumunda daha fazla yemek yemenin muhtemel olduğunu kanıtladılar. Eğer balık, et ve sebze gibi gıdalar tüketiyorsanız mavi bir tabak kullanmalısınız. Mavi, bu gıdalara göre farklı bir renk olduğu için en uygun renk olarak kabul edilir. Bu basit hile iştahınızı azaltabilir.

2. Düzenli olarak tarçın tüketin

Düzenli olarak tarçın tüketin

Tarçın, düzenli olarak tüketildiğinde iştahı azaltır. Araştırmalar, tarçının karbonhidrat metabolizmasını kontrol ettiğini gösteriyor. Yapılan bir deneyde tarçınlı puding yiyen denekler, sade puding yiyenlerden daha uzun bir süre tok kaldılar.

3. Saç kurutma makinesi kullanın

Saç kurutma makinesi kullanın

Çok az insan saç kurutma makinesinin kilo vermemize yardımcı olabileceğini biliyor. Isı, terlememize sebep olur ve vücudumuzdaki gereksiz sıvılardan kurtulmamızı sağlar. Karnınıza zencefilli bir bez ile kompres yapıp vücudunuzun belirli kısımlarını saç kurutma makinesi ile ısıtabilirsiniz.

4. Yemek yerken ışıkları daha parlak hale getirin ve müziği kapatın

Yemek yerken ışıkları daha parlak hale getirin ve müziği kapatın

Restoranların iştahı etkileyecek bir atmosfer yarattığını unutmayın! Personel müziği açar ve restoranın daha yumuşak bir ortama sahip olmasını sağlar. Yumuşak ışıklar gevşemeye ve kişinin daha fazla yemek yemesine neden olur. müzik ise daha hızlı yememize neden olur.Yemek yerken ışıkları daha parlak hale getirin ve müziği kapatın. Sonuç sizi gerçekten şaşırtacak.

 

5. Aerobik egzersizler yapın

Aerobik egzersizler yapın

Yapılan araştırmalar, koşu ve yüzme gibi aerobik aktivitelerin yağ yakma ve kilo verme konusunda çok işe yaradığını kanıtlıyor.

6. Günde en az 7-8 saat uyuyun

Günde en az 7-8 saat uyuyun

Obezite riski, uyuduğumuz odadaki aydınlatmaya bağlıdır. bilim adamları Sunil Sharma ve Mani Kavuru, karanlık odalarda uyuyan insanların aydınlatılmış odalarda uyuyan insanlara göre daha az obezite riski taşıdıklarını kanıtladı.

Her insanın kilo verebilmesi için 7 ila 8 saat uyumaya ihtiyacı vardır. Daha az uyuyan insanlar hormon sekresyon bozukluğu nedeniyle daha hızlı acıkırlar.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here