Sevgiliye Yazılacak Mektuplar

0
21

En sevgiliye..

Sevgili can içim, sen gideli birkaç gün değil, tam üç ay oldu. Sensiz yaşayamam naraları atamam, bilirsin.. Zirâ kolay olanı seçmek değil idi niyetim..
Yaşıyorum; içimde büyüttüğüm ve her daim büyütecek olduğum sevgim ile. Sahi; sen nasılsın, nicedir hâlin?
Artık eskisi gibi uzun cümleler kurmuyorum, kuramıyorum daha doğrusu.. Boğazımda düğümleniyor ardı ardına sıralanmış sensiz kifâyetsiz kalan kelimeler.. Ama yine de değişen pek te bir şey olmadı, bilesin..
Ben hala solmuş olmalarına rağmen almış olduğun orkideleri sulamaktan vazgeçmedim. Mesela gördüğüm her kız çocuğunda seni arıyor gözlerim.. Belki de kurduğumuz en hakikatli hayalimizin adı idi Deniz.. Anneni iki yıl, seni bir ömür bekledim demiş idin.. Dün gibi aklımda bu sözlerin.. Gelirsen bekleriz, şayet güzel hikâyalerimizin üzerine yenilerini ekleriz.. Papatyaları sorma gitsin.. Onları hala çok seviyorum.. Hani sana şımarıklıklar yapıp aldırdığım papatyalar. İnsan bu çocuksu hallerini dahi özler mi? Ben özledim..
Sonra iki yıl geliyor aklıma.. Nasıl da üzmüşüm oysa, nasıl da incitmişim habersiz.. Ama şunu bilesin, biriktirdiğim ve düşümde kurduğum hikâyeler adınla anlamlanmıştı sevgili..
Bekleyişine anlam verememiştim. Fakat artık her şeyi o kadar iyi anlıyorum ki.. Ellerini avuç içlerinde ısıttığın o minik kız artık büyüdü.. Biliyorum, artık sıra bende idi, tam sırasıydı beklemenin..
Beni soracak olursan.. Mutluyum desem yalan, mutluyum desem mahçup; ama en çokta eksik..
Öyle bir suskunluk ki bendeki.. Sadece dile kolay olan; satırlara değil.. Daha şimdiden sayfalar dolusu saman kokulu kâğıtlar bir kenarda öylece biriktiler, sahipsiz.
Öptüğün gülüşüm, öptüğüm kirpik hatrına sustum. Sevgilim, yerin bâki.. Sorup durma bana öyle mahçup; hikâyenin kazananı yok idi.. Dedim ya sevgilim; iki yıla, bir ömür..
Zaten ikimizde sevmezdik klişeleri.. Bu yüzdendir mutlu son yerine mutsuz sonsuz olmayı tercih edişimiz.. Kirpiklerinden öperim..

Sena Kubilay
Takip Edin
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here