Seren Serengil Aslında Kim ?

0
31
Seren Serengil Aslında Kim ?

Şu sıralar gündemden düşmeyen bir isimle devam edelim yazımıza. Kim mi dersiniz? Tabi ki Seren Serengil!

Seren Serengil kimdir ?

Seren Serengil 6 Nisan 1972 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesinde doğdu. Babası ünlü oyuncu Öztürk Serengil, annesi ise Nevin Teoman’dır. Annesi ve babası o henüz 4 yaşındayken ayrılmıştır. Bu süreçte annesi ile yaşayan Serengil  Nişantaşı’nda çocukluğunu geçirmiş ve burada 8 sene boyunca bale ve piyano dersleri almıştır.

İstanbul Yıldız Koleji’nde okudu ve buradan sonra Londra ve Montrö kentlerinde eğitimini sürdürdü. Anneannesi ve diğer bütün kuzenlerinin hepsi İtalyandı ve Serengil İtalyan kültürüyle büyümüştür. Eğitim konusunda oldukça baskı gösteren annesi sebebiyle Montrö’ de  sadece rahibelerin olduğu bir köyde eğitim almıştır. Orada sadece iki yıl kalabilen Serengil, genç yaşında sahnelere atılmıştır. Henüz 16 yaşında sahnelere atılan genç kız dönemin en genç assolisti olmuştur. İbrahim Tatlıses, Emrah gibi sanatçılar ile sahneye çıkmış ve adını sıkça söz ettiren birisi haline gelmiştir.

Daha sonra dizi sektörüne de atılan Serengil, Emrah ile projelerde bulunmuştur ve ilk dizi projesi 1990 yılında Mehmet Aslantuğ ile TRT 1 ekranlarında rol aldığı ” Başka Olur Ağaların Düğünü” olmuştur.  İlk albüm çalışmasını da 1991 yılında “Ayrıldık ” adlı albümü ile çıkarmıştır.

2000 yılında TRT ‘de 3 yıl boyunca evlilik programı yapmıştır. Daha sonra 2012’ de boşanan eşleri barıştırma adı altında bir televizyon programı ile karşımıza çıkmıştır.

Haziran 2007’de kendi hikayesini anlattığı “Nefret” adlı kitabını çıkardı. Serengil 3 defa evlilik geçirmiştir. Haziran 2017’den beri Deniz Akkaya ile Star Tv’de Duymayan Kalmasın adı altında bir televizyon programı sunmaktadır.

 

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here