Şenol Güneş: Fransa’yı yenmek için her şeyi yapacağız

0
Şenol Güneş: Fransa'yı yenmek için her şeyi yapacağız
Şenol Güneş: Fransa'yı yenmek için her şeyi yapacağız

A Milli Takım 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Fransa ve İzlanda ile oynayacağı karşılaşmalar öncesindeki yarın 21.00’de Antalya Stadyumu’nda Yunanistan ile bir hazırlık maçı yapacak. Milli Takım bugün Antalya kampında akşam saatlerinde maç öncesi bir antrenman gerçekleştirdi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve milli futbolcu Cenk Tosun maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Teknik adam Güneş, dört maçı lig bitiminde almanın doğru olmadığını belirterek, “Hazırlık maçlarında oynatamadığımız ama yeni düşündüğümüz oyuncular var. Aynı şekilde ligin yorgunluğu, sakatlığı, fiziksel zihinsel yorgunluk gibi sıkıntılar gibi yıpranmalar oluyor. Sayıyı fazla tuttuk ki, burada hem antrenman yapıyorsunuz hem de toplantılar yapıyoruz. Süre çok kısa o bakımdan yoğun olmak durumundayız. Tüm bunları yaparken Yunanistan’ı da Özbekistan’ı da kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“OZAN’A ÜZÜLDÜK”

Oyuncuların yorgun bir ligden çıktığını anımsatan Güneş, dinlenmelerini de sağlamaya çalıştığını aktardı. Güneş, “Aynı zamanda özellikle Fransa ve İzlanda maçının daha performanslı üst seviyeye çıkarmak için, bazılarına iki idman yapıyoruz, bazılarına tek idman yapıyoruz. 8-10 tane oyuncu dışarıda tutuyoruz, onlara belki çalışmayı daha fazla yoğun yapıyoruz. Ozan Kabak akşam itibariyle geldi ve ayrıldı, burnunda kırık olduğu için. Ona üzüldük tabii maalesef öyle oldu ama şu anda kadroda sayısal bir sıkıntımız yok” ifadelerinde bulundu.

“ARZUMUZ FRANSA’YI YENMEK”

Türkiye’nin futbol adına, ekonomi, tesis adına çok mesafe aldığını dile getiren Güneş, diğer yandan Fransa’nın kadrosunun yükü taşıyacak disiplin ve heyecanda olduğunu söyledi. Güneş, “Fransa hem üreten hem yarışan bir takım. Avrupa’da en çok üreten ülkelerden biri Fransa biri Sırbistan, ama 40 tane de ülke ona yardımcı. Fransa uzun yıllardan beri Avrupa’yı besleyen bir ülke. Son Dünya Kupası’nda birinci olan bir takımla oynayacağız. Bu bir tespittir ama teslimiyet değildir. Fransa’ya çıkıp savunma yapacağız, hücum yapacağız, her şeyi yapacağız. Bizim oyun felsefemizde savunma da hücum da olacak. Arzumuz Fransa’yı yenmek” diye konuştu.

OZAN’IN YERİNE KİM GELECEK?

Güneş, Ozan Kabak yerine alternatif bir oyuncu olup olmadığı sorusuna, “Listemizde 2 tane oyuncu var. Biri Hüseyin diğeri Mert Müldür” bilgisini verdi. Yarın oynanılacak Yunanistan maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Güneş, “Antalya’da bu sıcakta yaz döneminde taraftarların da birlikte olacağı, takımın da elinden en iyisini yapacağı bir maç olacağını düşünüyorum. Daha önce de söyledim bu takımın hedefi ve vizyonu var. Herkes milli ruhla en iyisini vermeli” diye konuştu.

Şenol Güneş: Fransa'yı yenmek için her şeyi yapacağızShare

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here