Sen Aşkı ve Acıyı En İyi Yaşayanlardansın

0
16

 

Ve bir şarkı çalar, sessizliğe gömülürsün.

O yalnızlık denilen kabuğuna çekilir, yaralarının yeniden kanayışını izlersin.

Geçmişe takılıp kalırsın, geleceğin hiç umurunda değildir. Çünkü kalan ömrünü birlikte yaşamak istediğin insan geçmişindedir. Ama o sızı senin için geçmeyecektir. Sevişin gelir aklına, gözlerini kapayarak öpüşlerin, gerçekten sevdiğini hissettiğin o ilk an gelir aklına, özlersin. Özlemin daha çok kanatacağını bilir yine de tüm masumluğunla özlersin. Ve sonra ağlarsın hıçkırarak, bir daha asla ona dokunmayacağına, uzaktan seveceğine, senin için bitmeyen acı bir hikâye oluşuna ağlarsın. Bu sızıyla hayatına devam edemeyişine gözyaşı dökersin. Bir yerlerde adım dudaklarından düşüyor mu düşüncesiyle umuda kapılırsın. 

Ama seni aslında unuttuğu gerçeğini düşünmek istemezsin. Bu yara artık senindir, senin bir parçandır. Belki de hiç dinmeyecek koca bir iç ağrısıdır. Ama sen öyle güzel seviyorsun ki. Başkalarının sana gülümseyişine, mutluluklar vaat edişlerine aldırmadan. Ondan kalan yarayı sahiplenirsin. Asla dönmez. Merak etmez, aramaz, sormaz. Onun için artık yoksundur.

Oysa senin en iyi tanıdığın yüzdür o. Adı ilk ezberindir. Adı, ilk aşkın ve ilk sızındır.

Adı senin intiharındır. Adın onun için koca bir boşluktur. Ve buna rağmen sevmeye devam edersin. Çünkü sen aşkı da , acıyı da en iyi yaşayanlardansın.

Mehmet Ali Kılınç – Başucu Yalnızlığım

Kitap Yorumu;

Kitapta sizi kusurlarınızla sevebilen ve size bir çocuğun masumiyeti ile bakabilen adamları sevin diyor. Öyle birini sevin ki geçmişinizi unuttursun. Sizin ruhunuza sahip olabilecek adamları, yanından ayrıldığınızda ise üşüyen adamları sevmemiz gerektiğinden bahsediyor. Mehmet Ali Kılınç aşkın ve sevginin gerçekliğini bu denemesinden okuyucuları ile buluşturuyor.

Pınar
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here