Şarkıcı Zeynep Dizdar: Milletvekili Olsaydım Erdoğan Gibi Olurdum

0
Şarkıcı Zeynep Dizdar: Milletvekili Olsaydım Erdoğan Gibi Olurdum
Şarkıcı Zeynep Dizdar: Milletvekili Olsaydım Erdoğan Gibi Olurdum

Çeşitli açıklamalarda bulunan ünlü şarkıcı ve besteci Dizdar milletvekili olmak istediğini söyleyerek , “Ben de adalet duygusu çok fazla acayip adilimdir. Milletvekili olmak isterdim. Tozu dumana kattırırdım, asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum” dedi.

“MİLLETVEKİLİ OLSAM TAYYİP ERDOĞAN GİBİ OLURDUM”

Siyaseti takip ettiğini söyleyen Dizdar, “Ne oluyor ne bitiyor, yorumluyorum. Bazen kendimi alamıyorum, coşuyorum. Şöyle olmalı, böyle olmalı diye evde bağırıyorum. Politikayla da ilgilenebilirmişim. Ben de adalet duygusu çok fazla acayip adilimdir. Milletvekili olmak isterdim. Tozu dumana kattırırdım, asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum. Erdoğan gibi kendi partimi kurardım, kendi güçlerimi ortaya koyardım. Akıllıysan kendi başına gideceksin. Ülkeni seven bir insansan kendi partini kuracaksın aynı cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı gibi.”

“HERKES YERİNİ BİLMEK ZORUNDA”

Dizdar, “Sence sanatçı siyasi konularda nasıl davranmalı? Tamamen muhalif mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Tamamen muhalif tabii ki olunmamalı, sanatçısın ve herkes yerini bilmek zorunda. Hakaret içerikli konuşmamak gerekiyor. Fikir özgürlüğü elbette ki var ama bazen bazı insanlar sınırları aşıyor. Çocukluğumdan beri nerede, nasıl davranacağımı bilerek yaşadım. Oturmana kalkmana dikkat edeceksin.”

“BAŞIMIZDAKİ LİDER BU OYUNLARA İZİN VERMEZ”

Döviz kurlarında yaşanan hareketliliği de yorumlayan Dizdar, “Döviz kurları düşündürücü ve ürkütücü. Bizim işimiz sahne olduğu için endişeleniyoruz. Dolar yükselmiş durumda ve temkinli davranmalıyız. Türkiye’ye her zaman oyun yapılıyor, çok güzel bir ülkedeyiz ve kıskanılıyoruz. Oyun yapıyorlar ama başımızdaki lider bu oyunlara izin vermez.”

Dizdar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Yerli ve milli olunmalı‘ açıklamasıyla ilgili, “Görüşlerine çok katıldığım için doğru söylüyor, %90 destekliyorum” ifadesini kullandı.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here