Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay’ın Babası Hayatını Kaybetti

0
6
Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay'ın Babası Hayatını Kaybetti
Sanat Dünyasının Felaket Tellalı Onur Akay'ın Babası Hayatını Kaybetti

Sanat dünyasında duyurduğu ölüm ve hastalık haberleriyle tanınan ses sanatçısı Onur Akay, bu sefer kendini derinden sarsan bir haberi duyurdu. Akay, sosyal medya hesabından babası Vedat Akay’ın vefat ettiğini duyurdu.

BABASININ KALBİNİ ÇALIŞTIRMAK İÇİN BİR SAAT UĞRAŞTI

Onur Akay, gece 01:00’da kalbi duran babasına ambulans gelene kadar kalp masajı yaptı. Eve gelen 112 sağlık ekibi ise, Akay’ın babasının kalbini çalıştırmak için 1 saat boyunca müdahale etti. Daha sonra en yakın hastaneye kaldırılan Vedat Akay, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“CANIM BABAMI KAYBETTİK”

Sosyal medya hesaplarından hayatını kaybeden ve hasta olan ünlü isimlerin haberini duyurduğu için ‘Felaket tellalı’ olarak tanınan ses sanatçısı ve Onur Akay’ın 73 yaşındaki ressam babası vefat etti. Bu sefer kendi babasının ölüm haberini duyuran Akay, “Canım babam Vedat Akay’ı kaybettik, acımız çok büyük. Cenazesi yarın Karşıyaka Mezarlığı’nda öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedilecek. Mekânı cennet olsun inşallah.” dedi.

ONUR AKAY KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Musikisi Nazariyatı bölümününde 6 yıl okuduktan sonra Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Ses Eğitimi bölümünü tamamlayan Onur Akay, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça, Süheyla Altmışdört ve Nevin İnam Karındaş gibi dönemin en önemli hocalarından musiki dersleri aldı. MESAM üyesi olan Onur Akay, Türk musikisinde birçok nazariyatçının kabul ettiği Müstear’lı Nikriz, Müstear’lı Hicaz, Zirgüle’li Pençgâh isimlerini verdiği 3 bileşik makam buldu, terkib etti ve takım besteledi. Ayrıca bulduğu makamları, bestelediği örnek eserleriyle tanıttı.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here