Sağlıklı Diyet Menüsü

0
Sağlıklı Diyet Menüsü
Sağlıklı Diyet Menüsü

Sağlıklı diyet mümkün mü? Tabiki, sağlıklı diyetler aslında en doğru bir şey. Sağlıklı diyet nedir? Sağlıklı bir şekilde hazırlanan yemekleri, çeşitli yemekleri diyet yaparken yiyerseniz diyette zarar görmeyeceksiniz. Sağlıklı bir diyet sebze, meyve ve haşlanmış yada fırında hazırlanmış yemeklerden oluşur. O zaman bu nasıl diyet oluyor ki? Yemekleri sık sık yerken, günde minimum 3 defa ve mümkünse 5 defa, aynı zamanda az yiyeceksiniz. Tabağın yarısını yada daha da az. Sağlıklı diyet kısa ve hızlı diyet olamaz bir kere. Sağlıklı diyet minimum 2 hafta sürer, sonuçlar diğer diyetler gibi değildir, ama en azında 10 kilo yerinde 5 kilo desek verirseniz, sağlıklı bir şekilde vereceksiniz, metabolizma yavaşlamadan. Sağlıklı diyet yapanların kilo kalıcı oluyor, ve kilo geri almıyorsunuz. Bu sağlıklı diyet in avantajıdır.
Sağlıklı diyet yaparken istediğiniz kadar sebze, sebze çorbası yiyebilirsiniz, yoğurt, ve meyve yiyebilirsiniz. Sağlıklı diyet in kötü tarafı- yemekler hepsi haşlanmış yada fırında yapıldığı için, tuzsuz, baharatsız olduğu için pek lezzetli olmayabilirler. Sebze de herkes sevmez, onun için sağlıklı diyet yapmak kolay değildir. Hemde diyet 2 hafta ve fazla sürünce çoğu kişi dayanamıyor ve bırakıyor. Sağlıklı diyet yaparken değişik yemekleri yemeyi çalışın.
7 günlük sağlıklı diyet
Diyet in 1 günü: Sabah: 1 bardak su, biraz sonra yoğurt ve şekersiz çay Öğle: sebze çorbası, yoğurt Akşam: sebze çorbası, et, yoğurt gece bir bardak papatya çayı içebilirsiniz. Diyet in 2,3,4,5,6 ve 7 günleri Sabah: yoğurt, müsli gibi tahilleri Öğle: sebze çorbası, yoğurt, meyve Akşam: balık, salata, meyve suyu, 1-2 dilim kepekli ekmek.
2 haftada 4 liko vermek için sağlıklı diyet
Diyet in her gününde bunları yiyeceksiniz, ama et ara sıra balık ile ve tavuk ile değiştireceksiniz. Sabah: domates, salatalık, peynir, ekmek, ve bitki çayı. Öğle: salata ve yoğurt Akşam: et ve salata. Aralarda meyve yiyebilirsiniz ( muzhariç). Bu diyet sağlıklı olduğuna rağmen gene de pirinç ve diğer buğdaylar eksiktir onun için bu diyet i 2 haftadan fazla yapmamak gerikir. Düşük kalori diyet ler fazla yaparsanız zarar verebilirler.
Sağlıklı bir şeklinde 7 günde 5 kilo vermek için karpuz diyeti
Bu diyet sadece yazın karpuz zamanında yapılmalı. Kesinikle onu kışın ithal karpuzlarla yapmayın.
Sabah: aç karnına 2 bardak su içiyorsunuz, 1 dilim karpuz ve 1 dilim ekmek Öğle: karpuz, ekmek, peynir Akşam: tavuk
Aslında, diğer karpuz diyetlere göre günde istediğiniz karpuz yiyebilirsiniz. Bir sınırı yok. Karpuz yaz sezonunda en faydalı bir meyvedir. Karpuz bol bol yiyebilirsiniz.

Etiket Egzersiz diyet listesi şok diyet sağlıklı diyet listeleri diät listesi sağlıklı beslenme listesi diyet listesi nasıl oluşturulur 2010 diyet listesi sabah diyet listesi sağlıklı bir diyet listesi diyet listeleri diet nasil olur saglikli diyet nasil olur saglikli diät sabah diyeti nasıl our karpuz diyeti yapanlar diyetisyen nasıl olunur ideal kilo taylan kümeli ender saraç zayıflama isveç diyeti
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here