SAĞLIK İÇİN BİTKİ ÇAYLARI İÇİN

0
Son dakika! Sağlıkta zorunlu hizmet süresi düşürüldü
Son dakika! Sağlıkta zorunlu hizmet süresi düşürüldü

İnsan sağlığı için büyük önem taşıyan bitki çayları bir çok hastalığa iyi gelmektedir

Adaçayı : Mide ve bağırsak gazlarım giderir . Mide bulantısını keser . Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar . Göğsü yumuşatır . Astım hastalan için yararlıdır . Bu uyarıcı bitki kan dolaşımını hızlandırır . Hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar . Bu bitkiyle sivilcelerinizden de kurtulabilirsiniz .

Aloe vera ( Sarısabır ) : Eski Yunanlılann güzelleşmek için kullandıklan bir bitki . Yıpranmış cütleri onarmak ve nemlendirmek için son derece yararlı . Akne sıcaktan kaynaklanan kaşıntılara karşı cildi koruyor . Yıpranmış saçlan onanyor ve nemlendiriyor .

Asma : Yaprakları kanamayı durdurur . Vücuda kuvvet verir . Sanlığı keser . İshali durdurur .

Ayrıkotu : İdrar söktürür . Böbrek ve mesane taşlarının düşürülmesine yardımcı olur . Buralardaki iltihapları da giderir . Biberiye : Eski zamanlarda gençliği geri getiren biberiye , sivilcelere iyi geliyor . Cildin esnekliğini ve sıklığını artırıyor .

Siyah çay : Binlerce yıllık bir bitki olan çaym yapraklan güzelleşmek içinde kullanılıyor . Yağlı bir cildiniz varsa , çaydan bir tonik olarak faydalanabilirsiniz .

Dut : Beyaz dut yaprakları idrar söktürür . Vücutta biriken suyu boşaltır .

Fesleğen : Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği vardır . Enerji verir ve cildi rahatlatır .

Ihlamur : Yüzyıllardır hastalıklann tedavisinde kullanılıyor . Sakinleştirici ve yumuşatıcı özelliğiyle kış aylarının vazgeçilmez içeceğidir .

Isırganotu : Böbrek hastalarının vazgeçilmez dostudur saç dökülmesini de önler .

Karanfil : Mikropları öldürür . Ağrılan dindirir . Sinirleri uyarır . Hazmı kolaylaştınr . Koku giderir . İştah açar

Kekik: Bedeni kuvvetlendirir . Hazmı kolaylaştırır . Kalp çarpıntısını keser . Bağırsak iltihaplarını iyileştirir . Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardım eder . Kandaki şeker miktarını azaltır .

Kuşburnu : Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur . Vücuda dirilik sağlar . 100 gram kuşburnunda bir sandık portakala eşdeğer C vitamini vardır . İyi bir raşitizm ilacı , etkin bir kan temizleyicisidir . Güçlü bir kurt düşürücü ve bağırsak yumuşatıcısıdır . Mide kramplannı ve sindirim sistemi sorunlannı çözer . Romatizma ağnlarını gideriyor . Basur tedavisinde iyi sonuç veriyor .

Nane : Cilde enerji , canlılık ve yoğun bir ferahlık hissi verir . Dokuların elastikiyetini kuvvetlendirir ,

Ökseotu : Kalbin atışlarım arttırır . Damar kireçlenmelerinde faydalıdu . Sara ve akciğer kanamalarında kullanılır .

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here