Sade Şık Makyaj Nasıl Yapılır?

0
Sade şık makyaj nasıl yapılır?
Sade şık makyaj nasıl yapılır?

Sade şık makyaj nasıl yapılır? Yalnızca çekici makyaj nasıl yapılır? Gün içerisinde yüzünde çok fazla makyaj istemeyenler için sade ama aynı zamanda çekici bir görünüm için çok kolay bir makyaj önerimiz var! Eyelinerın sadeliğinden ve kırmızı rujun  çekiciliğini harmanlayınca ortaya sade ama aynı zamanda şık bir makyaj  çıkacak. Son zamanların oldukça popüler olan bu makyajı sizde günlük yaşamınızda veya gece bir davete katılırken tercih edebilirsiniz.

GÖZLERİNİZE ÇEKİCİLİK KAZANDIRIN!

Göz kapaklarınızın rengini eşitlemek için pudra veya göz bazı kullanın daha sonra gözlerinize tercih ettiğiniz kalınlıkta eyeliner çekerek maskara uyguladıktan sonra göz makyajınızı tamamlayın.

DERİ MAKYAJINI ABARTMAYIN!

Deri makyajınızı olabildiğince az ürün kullanarak sade bırakın. Bunun sebebi ise ilgi  ve dikkati gözlerinizle dudaklarınıza vermek! Derinize uyguladığınız fondötenden sonra yanaklarınıza hafif bir pembelik yaptıktan sonra şeffaf bir pudra ile üzerinden geçerek deri makyajınızı sonlandırın.

GELELİM DUDAKLARA!

Dudaklarınızda kırmızı bir ruj sürün ancak rujunuzun tüm gün kalıcılığını korumak için ilk olarak dudaklarınızı hafif bir nemlendirme işleminden geçirdikten sonra fazlalığı bir peçete yardımı ile alın. Daha sonra rujunuzun rengine yakın bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyip ardından içini boyayın. Dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreledikten sonra rujunuzu sürün ve peçete ile fazlalığını alıp tekrar rujunuzu sürün. İşte hepsi bu kadar.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here