Saç Uzatma Yöntemleri

0
Saç Uzatma Yöntemleri
Saç Uzatma Yöntemleri

Piyasada satılmakta olan saç uzatmaya yardımcı birçok ürün bulunuyor fakat bunu tercih etmiyor veya fayda görmüyorsanız evde kolaylık ile saçlarınızı uzatabilirsiniz.

 

 

Saç uzatma yöntemleri

 

Saçları Taramak

Sabah akşam nazik bir şekilde saçları taramanın saçları uzatmaya yardımcı etkisi vardır. Eğer oldukça karışık bir saçınız var ise durulanmayan saç  kremlerini köklere kesinlikle değdirmeden saçlara bir miktar sürülebilir bu saçları taramak ta size yardımcı olacak ve saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.

 

 

Sağlıklı Beslenmek

Saçlarımız da hormonlar ile alakalı olarak bazen dökülme, uzamama gibi durumlar gösterebilir bu yüzden gerekli vitaminler yeterli miktarda alınmalı. Vücut direncimizin artması ve almış olduğumuz vitaminler saçlarımızın uzamasında oldukça yardımcıdır. Sağlıklı bir beden sağlıklı saçlar demektir.

 

Saçları Düzenli Kestirmek

Saç kestirmek ile saçınızı kısaltmış olmazsınız aksine daha sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olursunuz. Ayda birkez mutlaka saç uçları, kırıklar kesilmelidir aksi takdirde kopmalar meydana gelebilir ve buda yine kısa bir saç görünümüne sebebiyet vermiş olur.

 

Saçları Yıpratan İşlemlere Ara Vermek

Saçları kurutmak için fön makinesi yerine havlu kullanmak veya en düşük seviyede çalıştırmak gerekir. Saçlara aşırı işlem isteyen saç boyaları saç gelişimini oldukça etkiler örneğin siyah renkten pilatin rengine geçmek gibi. Saç maşası ve düzleştirici kullanımını ise en aza indirmeye çalışın.  Saçları yıpratan herşey saçların uzamasına engel olur bu yüzden saçı yıpratan, yoran işlemlerden uzak durmak gerekir.

 

Saç Uzamasına Yardımcı Doğal Yağlar

 

Zeytin yağı

 

Badem yağı

 

Hint yağı

 

 

Argan yağı 

 

 

Belirtilen yağlar saç uzamasında oldukça etkili yağlardır haftada ½ kez saç diplerine masaj olarak uygulanması durumunda saçların uzamasında etkisini göreceksiniz. 30 dakika boyunca bekletip daha sonra durulayabilirsiniz.

 

Daha etkili bir sonuç için yağların hepsi karıştırılarak da kullanılabilir.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here