Rüyalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
9
Rüyalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Rüyalar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Bazen anlam veremediğimiz, bazen yanlış anlamlar yüklediğimiz, bazen sevindiğimiz, bazen korktuğumuz rüyalar hakkında bilinmesi gereken konulara bir göz atalım.

 

 

 ➡ Rüyamızda gördüğümüz yüzler tanıdık olmasa dahi mutlaka daha önce görmüş olduğumuz kişiler olur çünkü rüyamızda hiç görmediğimiz bir yüzü oluşturmayız.

 

 ➡ Rüyalar bize gelecekten haber verebilir. Yapılan araştırmalara göre insanların %18 ile %38’i geleceğe dair en az birkez rüya gördüğünü iddia etmektedir.

 

 ➡ Rüya görmediğini iddia eden insanlar yanılmakta. Herkes rüya görür fakat daha sonradan unutulduğu için rüya görmediklerini düşünürler.

 

 ➡ Rüya esnasında etrafınızda çalınan bir müzik veya ses var ise bu seslerin rüyanıza girme olasılığını yüksektir. Duymuş olduğunuz müzik sesi kendinizi bir konserde olarak görmenize neden olabilir.

 

 ➡ Bazı rüyalar sadece birkez görülse de kadınların %70’i erkeklerin ise %60’ı aynı rüyayı birden fazla kez gördüğünü iddia etmektedir.

 

 ➡ İnsanların %12‘ lik bir kısmı rüyalarını siyah beyaz görmektedir. 1915 / 1950 yılları arasında yapılan araştırmalara göre çoğu kişinin görmüş olduğu rüyalar siyah beyaz iken bu oran 1960 yıllarından sonra değişkenlik göstermiştir.

 

 ➡ Uyandıktan 5 dakika sonra gece gördüğümüz rüyaların %50’ sini 10 dakika sonra ise %90’ını unutmuş oluruz.

 

 

Rüyalar 3 Çeşittir

 

Bilinç Altı Rüyaları

 Gün içerisinde yaşamış olduğumuz birtakım olaylar, görülen yüzler, akılda yer edinen kısımlar, uyumadan önce düşünülenler, veya geçmiş zamanda yaşanmış bazı olaylar sonucu görülen rüyalar genelde bilinç altı rüyası’dır. Bu rüyalar çok bir anlam taşımayan, bize geleceğe dair bir işaret vermeyen rüyalardır.

 

Rahman’i Rüyalar

Allah’ tarafından gösterilen hayırlı, anlam taşıyan, bazen bir uyarış  bazen bir müjde veya geleceğe dair işaret içeren, rüyalar rahman’i rüyalardır.

 

Şeytanın Göstermiş Olduğu Rüyalar

Şeytan’ın bazen korku, vesvese vermek için göstermiş olduğu,  bazen daha başka nedenlerden ötürü görülmüş olan kabus  benzeri rüyalar şeytan’i rüyalardır. Bu rüyalar sonrasında Allah’a sığınmak en güzelidir.

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here