Rusya Savunma Bakanı Şoygu: ABD, Suriye’deki petrol sahalarını yağmalıyor

0
7
Rusya Savunma Bakanı Şoygu: ABD, Suriye'deki petrol sahalarını yağmalıyor
Rusya Savunma Bakanı Şoygu: ABD, Suriye'deki petrol sahalarını yağmalıyor

İtalya’nın başkenti Roma’da İtalya’nın Dışişleri Bakanı Di Maio, Savunma Bakanı Lorenzo Guerini ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu arasında 2+2 formatında Bakanlar Toplantısı gerçekleşti.

LİBYA SÜRECİ ELE ALINDI

Gerçekleşen görüşmelerde Libya’daki sürecin ele alınacağı 5-5 formatındaki Cenevre görüşmeleri ele alındı. Yarın başlayacak görüşmeler için tarafların beklentileri masaya yatırıldı. 2 ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra bölgesel istikrarların ele alındığı görüşmelerin ardından Sergey Şoygu ve Sergey Lavrov, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile görüşme gerçekleştirdi.

ABD’YE “YAĞMACI” SUÇLAMASI

Görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Şoygu ve Lavrov, gazetecilerin Suriye’deki sorularını cevapladı. Sergey Şoygu, Suriye’de ABD’nin varlığı ile ilgili çok sert bir açıklama yaparak ABD’yi yağmacılıkla suçladı. ABD’nin Suriye’deki petrol sahalarını kontrol altında tuttuğunu iddia eden Şoygu, “Suriye’de petrolün çıkarıldığı sahalar ABD tarafından kontrol altında tutuluyor. Suriye’ye ve Suriye halkına ait olan zenginlikler yağmalanıyor” dedi.

Rusya Savunma Bakanı Şoygu: ABD, Suriye'deki petrol sahalarını yağmalıyorYou may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here