Ronaldo’nun Juventus’a transferi İspanya Medyasında

0
Ronaldo'nun Juventus'a transferi İspanya medyasında
Ronaldo'nun Juventus'a transferi İspanya medyasında

Spor gazetelerinden Marca, Ronaldo‘nun gidiş haberini, “Dengi olmayacak” manşeti ile duyurdu.

İlk sayfada Ronaldo’nun kaydolduğu 451 golü atılan ekiplerin logolarıyla kaplı toplarla gösteren gazete, haberinde “Cristiano Ronaldo artık Real Madrid oyuncusu değil.” denilerek, Portekizli yıldızın 112 milyon avroya Juventus’a gittiği duyurdu.

Haberde ayrıca, Real Madrid’in hür kalma değeri olan 1 milyar avroyu 112 milyon avroya düşürerek gidişi basitleştirdiği ve bu gidişatı oyunucunun ekibin artık kendisini istemediği biçiminde değerlendirdiği belirtildi.

Gazetenin başka bir haberinde ise, transferin bir çok kulübü etkileyeceği belirtilerek, “Cristiano Ronaldo, transfer piyasasında domino tesirine yol açabilir. Avrupa’da 5 defa yılın futbolsucu seçilen Cristiano Ronaldo’nun Juventus’a transferi piyasada domino tesirine yol açan potansiyeliyle Avrupa futbolunu sallayabilir.” değerlendirmesi yapıldı.

“Ciao, Ronaldo”

Öteki bir spor gazetesi AS, manşetten verdiği haberde, “Ciao, Ronaldo” başlığını kullandı. Ronaldo’nun bu yaz Real Madrid’den vazgeçmeyi aylardır düşündüğü yazılan gazetede, yıldız futbolcunun her bir sezon için 30 milyon avro alacağı belirtti.

Şampiyonlar Ligi finalinde Ronaldo’nun ekipten ayrılacağının işaretini verdiğinin vurgulandığı haberde, “Ronaldo bu andan itibaren de önerilere baktı ve Juventus’ta karar kıldı. Real Madrid ise gitmek isteyenin kendisi olduğunu teyit etmesi vaziyetinde onu satmayı kabul etti.” denildi.

“En çok değer katan” ekibe gidiyor”

El Pais, “Cristiano, Madrid’deki altın çağın ardından Juventus’a gidiyor” başlığıyla verdiği haberde, oyunucunun ekip tarihinin en skorer oyuncusu olduğu ve taraflar arasındaki ihtilafın vurgulanmasının ardından gitme kararı aldığı ifade edildi.

El Mundo gazetesinde ise, oyuncunun Real Madrid’deki ücretinin 23 milyon avro olduğu ve ekibin bunu artırmak istemediği, Juventus’un ise 30 milyon avro teklif ettiğini belirtilerek, Ronaldo’nun da kendisine “en çok değer katan” ekipten yana seçimini kullandığı yazıldı.


Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here