Ronaldo Transferi İtalyan Medyasının Gündeminde

0
Ronaldo transferi İtalyan medyasının gündeminde
Ronaldo transferi İtalyan medyasının gündeminde

İtalyan ANSA Ajansı, Ronaldo‘nun Real Madrid‘den Juventus‘a transfer olduğunu bildirdiği haberinde, futbol camiasından gelen tepkilere de yer verdi.

Ronaldo‘nun yeni ekip dostlarından Paulo Dybala‘nın “Güzel geldin Cristiano” ve Sami Khedira’nın “Bu şahane bir gün” biçimindeki ifadelerinin aktarıldığı haberde, kulübün daha önceki teknik direktörlerinden Fabio Capello’nun kulüp başkanı Andrea Agnelli’yi tebrik ettiğine ve “Buna inanamıyorum” biçimindeki iletisine yer verildi.

“Mucizevi ama gerçek”

La Gazzetta dello Sport gazetesi, “Ronaldo, Juventus’un şansı olacak, ani farklılık herkes için gol oldu” başlığıyla verdiği haberinde, şunları da dile getirdi:

“Mucizevi ama gerçek, o geldi. Cristiano Ronaldo, dünyanın en güçlü, gelecek dört sene süresince bizim stadyumlarımızda, siyah-beyaz renkler içinde oynayacak.”

“Güzel geldin Ronaldo”

Tuttosport gazetesinde, Ronaldo’ya en içten biçimde “Güzel geldin” dileklerinin iletildiği belirtildi.

Haberde, “Juventus, asrın rüzgarını elde etmek için doğru adamı, doğru zamanda seçti. Serie A’yı tekerrür dünyanın merkezine oturtmak oldukça sansasyonel, medya albenisini küresel ebatta artırıyor. Güzde Juventus, 121. yaşına girecek ama hiç bu kadar iyi olmamıştı. Güzel geldin Ronaldo. Futbolumuzun seni ne kadar çok beklediğini bilemezsin.” ifadelerine yer verildi.

“Ronaldo, tarihi bir işlem oldu”

La Repubblica gazetesi, “Resmi: Cristiano Ronaldo Juventus’ta” başlığıyla duyurduğu haberinde, Serie A Başkanı Gaetano Micciche’nin “Cristiano Ronaldo, yalnızca Juventus için değil, Torino kenti ve aynı zamanda İtalyan sporu için de tarihi bir işlem oldu. Tam İtalyan futbol sistemi, hem performans ve yarış hem de sektöre kıymet katılması bakımından fayda sağlayacak.” biçimindeki değerlendirmesini okurlarına aktardı.

“Düş gerçek oldu”

İtalya’nın bir öteki ehemmiyetli gazetesi La Stampa’da ise Ronaldo’nun Juventus’a transferine ait, “Düş gerçek oldu, Cristiano Ronaldo artık bir Juventus oyuncusu.” yorumuna yer verildi.

“İşte o Ronaldo, bugün Juventus’ta”

Corriere dello Sport’ta ise “İnanamıyorum” başlığıyla verilen bir yorum haberinde, şunlar dile getirildi:

“Ronaldo, Real Madrid-Barcelona maçlarını televizyonda tıpkı bir İspanyol gibi iri gözler ve atan bir kalple takip etmemizi sağladı ki o ve Messi’nin sahada olduğu El Clasico, her zaman için kaçırılmayacak bir faallik olmuştur. Peş peşe 3 şampiyonluk almış, tam stadyumun delice alkışladığı ters cambazlığın Ronaldo’su. İşte o Ronaldo, bugün Juventus’ta.”

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here