Rihanna’yı Efsane Yapan 10 Sebep

0
34
Rihanna’yı Efsane Yapan 10 Sebep
Rihanna’yı Efsane Yapan 10 Sebep

 

Robyn Rihanna Fenty Barbados’dan çıkmış güzeller güzeli bir şarkıcı. 2005’de hayatımıza giren başarılı sanatçıyı efsane yapan sebeplere gelin birlikte bakalım.

 

 

 

 

1. Eşi benzeri olmayan sesi. Elbette ki bu yadsınamaz bir gerçek. Ses tonu, şarkı söyleyiş tarzı onu yükseklere çıkaran en büyük yeteneği.

2. Dünya üzerinde 230 milyonun üzerinde kayıt satması. Haftalarca listelerden inmeyen “Good Girl Gone Bad”, “Rated R”, “Loud” gibi zirve albümleri.

 

 

 

 

3. Son 10 yılın en kısa sürede en çok 1 numara çıkaran sanatçılardan olması. Hot 100 listesinde zirveye oturan ve haftalarca inmeyen “Umbrella” , “Take A Bow” , “Disturbia” , “Only Girl (In The World) , “S&M” , “We Found Love” , “Diamonds” ve “Stay” gibi efsane şarkılara ses vermesi.

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Efsane isimlerle yaptığı efsane düetleri. Listelerden inmeyen Eminem’le yaptığı Love The Way You Lie ve yine Eminem’le seslendirdiği “Monster”, Kayne West ile seslendirdiği “All Of The Lights” , Drake ile yaptığı ilk düet “What’s My Name?”, bir müzik ödüllerinde Britney Spears ile seslendirdiği “S&M”, Shakira ile yaptığı “Can’t Remember to Forget You” ve Coldplay ile söylediği “Princess Of China” bunlardan birkaçı.

 

 

 

5. Aldığı sayısız ödül. En İyi Rap İşbirliği, En İyi Dans Kaydı, En İyi R&B Performansı, En İyi Rap Şarkısı, Yılın Albümü ve birçok daldan aldığı sekiz Grammy ödülü.

6.Dans gösterileri ve sahnesi. Rihanna’nın güzel sesini dinlerken göz dolduran dansını izlemek aşırı keyifli itiraf edelim. Bu yeteneği ona En İyi Dans Kaydı dalında pek çok ödül de verdi zaten.

 

 

 

7. 3 Milyon 784 bin küsürlük izlenme rekoru. Evet, Rihanna Youtube’da en çok izlenme rekorunu Justin Bieber’ın elinden almıştır.

 

 

 

8. Kozmetikteki başarısı. Bu senenin son aylarında çıkardığı Fenty Beauty pek çok markayı geçerek zirveye oturdu. Rihanna yine farkını ortaya koydu ve kırk ton fondöten çıkararak her renkten insanın gönlünü almayı başardı.

9. Rekor kıran şarkıları ve sürekli yenilediği tarzı. Where Have You Been, This Is What You Came For, Diamonds, Man Down, Work gibi efsane şarkıları seslendirmesi.

 

 

10. Ve tabiki hayırseverliği. 2006 senesinde ölümcül hastalıklarla uğraşan çocuklar için “Believe Foundation” vakfını kurmuştur. Lösemili çocuklar için pek çok etkinlik yapmış ve bir çok kez sahneye çıkmıştır. 2009’da Jasmina Anema adındaki bir genç kızı ziyaret ederek ona kemik iliği ve donör bulmalarında yardımcı olmuştur. Ve buna benzer pek çok hayırsever faaliyetleri olmuş halden de devam etmektedir.

Başarıların daim olsun Riri!

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here