Rıdvan Dilmen: Ersun Yanal, Devre Arasına Kalmadan Fenerbahçe’ye Gelir

0
Rıdvan Dilmen: Ersun Yanal, Devre Arasına Kalmadan Fenerbahçe'ye Gelir
Rıdvan Dilmen: Ersun Yanal, Devre Arasına Kalmadan Fenerbahçe'ye Gelir

Süper Lig’in 14. haftasında , Ülker Stadı’nda konuk ettiği Kasımpaşa ile 2-2 berabere kaldı. VAR kararlarının damga vurduğu maçta iki ekip de gol kaçırma yarışına girerken, Kasımpaşa, 26 puana ulaşarak zirveye bir adım daha yaklaştı.

Ünlü yorumcu , NTV’de yayınlanan %100 Futbol programında mücadeleyi değerlendirdi.

İşte Dilmen’in yorumları:

“FB BÜTÜN MAÇLARINI KAZANIRSA, GEÇEN SENEKİ GS’NİN ARKASINDA KALIYOR”

“Koskoca Fenerbahçe’nin 14 hafta sonunda 27 puan kaybetmesi olağanüstü bir olaydır. Fenerbahçe geride kalan maçların hepsini kazansa, geçen sezonun şampiyonu ’dan 1 puan eksik alıyor, geçen sezonki Fenerbahçe’den 2 puan fazla alıyor.

Ben büyük takımda da oynadım, Anadolu takımında da oynadım. Büyük takımlara 7-8 tane ofsayttan gol veriliyordu eskiden. Anadolu takımlarının penaltıları verilmiyordu. Ben Anadolu takımından oynarken penaltım verilmiyordu. VAR’dan sonra bu değişti. Penaltı tekrarlanmalıydı. İhlali yapanlar sadece Kasımpaşalılar değildi.

“CONTE TARZI BİR HOCA GELMELİ”

Sayın Ali Koç, ” ’ı getirirsem taraftarın istediğini yapmış olurum” gibi bir psikolojide davranmamalı. mevcut yaralara iyi bir pansuman olur. Ancak bence Fenerbahçe Conte tarzı bir teknik adamla yoluna devam etmelidir. “Yeniden yapılanma” bunu gerektirir. Fenerbahçe o kadar büyük bir kulüp ki… İddia ediyorum, hiç bir Türkiye takımı böyle bir durumdayken 30.000 kişi stada gelmez. Sayın Ali Koç sahneye çıkmalı; “yok canım o da gelir mi Türkiye’ye” dedirtecek bir teknik direktör getirmeli Fenerbahçe’ye.

“ERSUN YANAL DEVRE ARASINA KALMADAN GELİR”

Ersun Yanal’ın devre arasına kalmadan Fenerbahçe’ye geleceğini düşünüyorum. Günümüz futbolunda 4-2-3-1 sistemi Valbuena ve Barış tarzı, yardımcı hakem gibi çizgiden koşan oyuncularla oynayanmaz. Bu tip oyuncular ancak 4-3-3 dizilişinde faydalı olabilir. Oyuncular istiyor, mücadele ediyorlar ama sistem doğru olmayınca onlara da yapacak bir şey kalmıyor.”Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here