Reyting Kurbanı “Kalp Atışı”

0
Senaryosunu Makbule Kosif ve Eda Tezcan'ın yazmış olduğu ve sonradan Ebru Hacıoğlu'na devredildiği, sosyal medyada büyük fan kitleleri oluşturan

Kalp Atışı Durdu

Senaryosunu Makbule Kosif ve Eda Tezcan’ın yazmış olduğu ve sonradan Ebru Hacıoğlu’na devredildiği, sosyal medyada büyük fan kitleleri oluşturan “Kalp Atışı” dizisi final yaptı!

Başrollerini; Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’ın paylaştığı dizi 29 Haziranda yayın macerasına başlamıştı. “Klasik Türk dizi klişelerine” pek rastlamadığımız dizi gençlere hayata başka bakmayı öğretti.

“Zengin erkekle evlenip kendimi kurtarırım” görüşünü yerle bir eden Eylül Erdem vardı karşımızda. Ne olursa olsun asla vazgeçmeyen güçlü, kendine hayran bırakan, tüm zorlukların üstesinden gelebilen, başarılı, iyi dövüşen bir doktor. Bu diziyi izleyen çoğu genç kızın ben de Eylül Erdem gibi olmak istiyorum dediklerini biliyorum. Hatta bende onlardan biri olabilirim.

 

Kimi zaman adam döven kimi zaman sedye üstüne çıkan, hastane dışında hastanın göğüs kafesini açıp kanama durdurduğu, kafatası kemiğini matkapla delip insanları hayatlarına geri kazandırmaya çalışan çılgın doktorumuz Eylül’ün de kalbinden anlayan biri vardı tabii ki.

 

 

"Ali Asaf Denizoğlu." Karşınıza çıkması şu dönemlerde pek mümkün gibi olmasa da, dizide görmek bile yetiyordu böyle güzel seven adam."Aşk beyinde başlar ama kalpte yaşar"der. "Kim bilir?" Bizim vazgeçilmez repliğimizdi. Bu dizinin en iyi yanı "Ali Asaf gibi sevmek" kavramını öğrettiler bize. Bir adam bir kadını daha ne kadar sevebilir ki? Diye düşünürsünüz. Ama o kadar sever işte. Ali Asaf gibi sevmenin bir sınırı yoktu. Bunu öğrettiler. Ali Asaf gibi sevmeyi öyle güzel Tweetle anlatacağım ki size: "Sen sevmeyi çok iyi biliyorsun Ali Asaf Denizoğlu. Sevdiğin kadına önce beyaz önlüğü sonra gelinliği giydirdin."

“Ali Asaf Denizoğlu.” Karşınıza çıkması şu dönemlerde pek mümkün gibi olmasa da, dizide görmek bile yetiyordu böyle güzel seven adam.“Aşk beyinde başlar ama kalpte yaşar”der. “Kim bilir?” Bizim vazgeçilmez repliğimizdi. Bu dizinin en iyi yanı “Ali Asaf gibi sevmek” kavramını öğrettiler bize. Bir adam bir kadını daha ne kadar sevebilir ki? Diye düşünürsünüz. Ama o kadar sever işte. Ali Asaf gibi sevmenin bir sınırı yoktu. Bunu öğrettiler. Ali Asaf gibi sevmeyi öyle güzel Tweetle anlatacağım ki size: “Sen sevmeyi çok iyi biliyorsun Ali Asaf Denizoğlu. Sevdiğin kadına önce beyaz önlüğü sonra gelinliği giydirdin.”

 

"Ali Asaf Denizoğlu." Karşınıza çıkması şu dönemlerde pek mümkün gibi olmasa da, dizide görmek bile yetiyordu böyle güzel seven adam."Aşk beyinde başlar ama kalpte yaşar"der. "Kim bilir?" Bizim vazgeçilmez repliğimizdi. Bu dizinin en iyi yanı "Ali Asaf gibi sevmek" kavramını öğrettiler bize. Bir adam bir kadını daha ne kadar sevebilir ki? Diye düşünürsünüz. Ama o kadar sever işte. Ali Asaf gibi sevmenin bir sınırı yoktu. Bunu öğrettiler. Ali Asaf gibi sevmeyi öyle güzel Tweetle anlatacağım ki size: "Sen sevmeyi çok iyi biliyorsun Ali Asaf Denizoğlu. Sevdiğin kadına önce beyaz önlüğü sonra gelinliği giydirdin."Koca 11 yıl. Hiç görmeden bir gün kavuşma umuduyla bekledi AlEy çifti. Zor da olsa kavuştular. Bizim artist doktor artık  Eylül Erdem Denizoğlu olmuştu. 😎 Çift o kadar benimsendi ki bu yılın en iyi dizi çifti altın kelebeğini aldılar. Hatta dizinin çekildiği hastaneye yoğun bir fan akımı olmasından dolayı çareyi seyirci tribünü yaparak bulmuşlar. Oyuncuları sahneleri bitene kadar burada bekliyorlar. Daha sonra fotoğraf çekilip sarılıyorlardı.

 

 

 

"Ali Asaf Denizoğlu." Karşınıza çıkması şu dönemlerde pek mümkün gibi olmasa da, dizide görmek bile yetiyordu böyle güzel seven adam."Aşk beyinde başlar ama kalpte yaşar"der. "Kim bilir?" Bizim vazgeçilmez repliğimizdi. Bu dizinin en iyi yanı "Ali Asaf gibi sevmek" kavramını öğrettiler bize. Bir adam bir kadını daha ne kadar sevebilir ki? Diye düşünürsünüz. Ama o kadar sever işte. Ali Asaf gibi sevmenin bir sınırı yoktu. Bunu öğrettiler. Ali Asaf gibi sevmeyi öyle güzel Tweetle anlatacağım ki size: "Sen sevmeyi çok iyi biliyorsun Ali Asaf Denizoğlu. Sevdiğin kadına önce beyaz önlüğü sonra gelinliği giydirdin."

Buraya kadar bir sorun yoktu. Doktorlar dizisine benzerliğiyle konuşuldu. Ama dizide egzantirik olayların fazlalığı AlEy çiftinin ekranda daha az görülmesine yol açınca izleyiciler sosyal medyadan senaristleri eleştiri yağmuruna tuttu.

Haliyle reytinglerde düşmeye başladı.Dizinin günü değişti. Yapım çareyi senaristlerle yolunu ayırmada buldu ve yeni senaryo yazarımız Ebru Hacıoğlu oldu. Yılbaşı tatili ile birlikte 3 hafta bölüm vermeyen dizi Ebru Hacıoğlu senaryosuyla geçen hafta tanıştı. Bölüm çok beğenilse de reytinglerin düşük gelmesi final kapılarını araladı. Sosyal medya geçtiğimiz hafta #KalpAtışımızDurmasın etiketi ile çalkalandı. Puhu Tv’ye satılması konuşuldu. Show Tv final kararını geri çekti. Ancak bu seferde dizinin yapım şirketi final istedi. Dizi bitirildi.

 

 


Final bölümünde ise seyircisini hem mutluluktan hem üzüntüden ağlattı. Beklenen bebeğin ismi "Mavi Denizoğlu" yerine Eylül'ün her şeyden çok sevdiği merhum babaannesinin ismi; "Gül Ayşe Denizoğlu" olması seyirciyi ayrı bir gözyaşı tufanına sürükledi. 8 aylık emek verilen bu dizi hızlandırılmış bir finali hak etmedi. İyi oyuncuların olduğu bir dizi yeni senaristlerine doyamadan ekranlara veda etmek zorunda kaldı. Kalp önemli. O kalp atacak dedirtti bize. Çoğu gence özellikle de bana çok şey kattınız. Oyuncuları ile yayında ve yapımda emeği geçen herkese önümüzdeki hayatlarında kalplerinin sevdiği işlerde atmasını temenni ederim.

Final bölümünde ise seyircisini hem mutluluktan hem üzüntüden ağlattı. Beklenen bebeğin ismi “Mavi Denizoğlu” yerine Eylül’ün her şeyden çok sevdiği merhum babaannesinin ismi; “Gül Ayşe Denizoğlu” olması seyirciyi ayrı bir gözyaşı tufanına sürükledi. 8 aylık emek verilen bu dizi hızlandırılmış bir finali hak etmedi. İyi oyuncuların olduğu bir dizi yeni senaristlerine doyamadan ekranlara veda etmek zorunda kaldı. Kalp önemli. O kalp atacak dedirtti bize. Çoğu gence özellikle de bana çok şey kattınız. Oyuncuları ile yayında ve yapımda emeği geçen herkese önümüzdeki hayatlarında kalplerinin sevdiği işlerde atmasını temenni ederim.

Birde idolü Eylül Erdem olanların bir gün soyadlarına “Denizoğlu” eklenmesi dileğiyle…

 

 

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here