Polis, lüks yat dolandırıcılarına operasyon yaptı, 11 kişi kıskıvrak yakalandı

0
Polis, lüks yat dolandırıcılarına operasyon yaptı, 11 kişi kıskıvrak yakalandı
Polis, lüks yat dolandırıcılarına operasyon yaptı, 11 kişi kıskıvrak yakalandı

Ankara’dan Antalya’ya yerleşerek, lüks yatları pazarlığa girip yüklü miktarda kapora vererek tescillerini aldıktan sonra dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 11 kişi, polisin düzenlediği “Marina” operasyonunda yakalandı.

Fenerbahçe Beko’da Gigi Datome Olimpia Milano ile anlaştı
Bodrum Belediye Başkanı’ndan uçuk döner fiyatlarına yapılan eleştirilere yanıt
YKS’den çıkan öğrenci, koronavirüs şüphesiyle hastaneye götürüldü

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Dolandırıcılık Büro amirliği ekipleri, ihbar üzerine Ankara’dan Antalya’ya yerleşerek ofis tutup lüks oto ile yat ticaretine başlayan kişiler için çalışma başlattı.

POLİS ADIM ADIM İZLEDİ

Yapılan çalışmada şüphelilerin, lüks yatları alıcıymış gibi pazarlığa girip yüklü miktarda kapora vererek güven kazandıktan sonra tescillerini de alarak oto ile yat sahiplerini dolandırdıkları belirlendi. Polis, parayı ödemeden kaybolan ve verdikleri çekleri de karşılıksız çıkan kişileri adım adım izledi. Şüphelilere yönelik Antalya, Eskişehir ve Ankara’da yapılan ‘Marina’ adlı operasyonda, 11 kişi gözaltına alındı.

2 AYLIK TEKNİK TAKİP YAPILDI

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, 4 silah ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden örgüt lideri yardımcısı Ç.Ç’nin kız arkadaşı T.D’nin, örgütün muhasebecisi olduğu öğrenildi. Şüpheliler, ifadelerinde, Antalya’ya tatile gittiklerini söyledi. Öte yandan polisin 2 aylık teknik takip sırasında planlanan birçok dolandırıcılık eylemini engellediği ve 5 olayın da aydınlatıldığı bildirildi.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here