Pittbull Aslında Kim ?

0
Pittbull Aslında Kim ?
Pittbull Aslında Kim ?

Yazımız da Pitbull ile ilgili bilinmeyen ve merak edilen konuları ele alacağız. Ünlü rapçi Pitbull’un gerçek adı Armando Christian Pérez şeklindedir. Ünlü şarkıcı Pitbull’un ‘Pitbull’ dışında annesinin onu çağırırken kullandığı Christian’ın kısaltması olan “Chris” şeklinde bir takma adı vardır. Pitbull’un ayırt edici özellikleri arasında neler vardır? Bu konuya gelecek olursak , Pitbull’un tamamen traş edilmiş kafası, “Dale” kelimesini sıklıkla tekrar etmesi, bazen kendisini “Mr. 305” olarak nitelendirmesi onu farklı kılan dikkat çekici özelliklerdir. Pitbull’un kendisini “Mr. 305” olarak nitelendirmesinin nedeni yaşadığı Miami kentinin alan kodunun 305 olmasıdır. “Dale” kelimesi dilimizde “hadi” anlamina karsilik gelir.
Pitbull ne zaman doğdu?
Pitbull 15 Ocak 1981 yılında doğmuştur. Pitbull aslında Kübalıdır ama Amerika da yetişmiştir. Amerika’nın Florida’ya bağlı Miami kentinde dünyaya gelmiştir. Pitbull lise eğitimine doğduğu kent olan Miami’de bulunan “South Miami Senior High School” ismindeki okulda başlayıp, yine Miami’de bulunan “Miami Coral Park High School” adındaki okulda tamamlamıştır. 16 yaşına giren Pitbull evinden atılmıştır. Bunun nedeni Pitbull’un annesinin onu uyuşturucu satarken yakalamasıdır. Evsiz kalan Pitbull okulu bırakıp şarkıcılık kariyerine odaklanmıştır.
Pitbull’un dini nedir?
Pitbull herhangi bir dini inancı benimsememektedir. Ama bir yaratıcının olduğuna inanmaktadır. Kesin olmamakla birlikte ünlü rapçinin Katolik bir Kübalı ailenin yanında yetiştiği bilinmektedir.
Pittbul’un ailesine baktığımızda babasının ve kardeşinin ismi bilinmemektedir. Pitbull’un annesinin ismi Alysha Acosta’dır. Pitbull henüz daha çok gençken babası ile annesi ayrılmışlardır. Ünlü rapçi, annesinin yanında yetişmiştir. Pitbull’un iki çocuğu vardır. Çocuklarının isimleri sırasıyla Destiny Pérez ve Bryce Pérez şeklindedir.


Pitbull’un müzik kariyeri nasıl şekillenmiştir?
İlk kez 2002 yılında Lil Jon’un Kings of Crunk albümünde konuk olarak yer aldı. Ardından, 2004 yılının Ağustos ayında TVT Records etiketiyle M.I.A.M.I. (Money Is a Major Issue) adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya sürdü. O zamandan beri, yine TVT Records etiketi altında iki stüdyo albümü daha yayımladı. Ayrıca Mun2 kanalında La Esquina adında İspanyolca bir program sunmaktadır. Miami’de Lil Jon ile tanıştıktan sonra 2002 yılında Lil Jon ve East Side Boyz’un albümü Kings Of Crank’da yer aldı. Pitbull’un ‘Oye’ şarkısı 2 Fast And 2 Frious’da 2003’de yer aldı. Ek olarak Pitbull popüler rap müzik freestyle ve remixlerinden oluşan bir çok mixtapes yayımladı.
Albümleri:
M.I.A.M.I. 2004
El Mariel 2006
The Boatlift 2007
Rebelution 2009
Armando 2010
Planet Pit 2011
Global Warming 2012
Globalization 2014
Dale 2015


Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here