Pes Eden Gıcıklardan Olmayın

0

 

Hiç acı görmemiş insanlar mı böyle oluyor bilemiyorum ama bazı insanlar son derece gıcık oluyor. Hemen her zorlukta pes etmeye meyilli olan kişiler hayatımızda bir yerlerde mutlaka vardır ya kendimizdedir ya da yanımızdakilerden birileri…

İlla bu karakter çevremizde olacaksa kendimizde olmamasını yeğlerim.

  • Askere giden 25 yaşındaki bir adamın geceleri ağlaması.
  • 6 yaşındaki bir çocuğun yetimhanede büyüyüp her geceyi normal geçirmesi
  • Bir anne vardır çocuğu R harflerini söyleyemiyor diye kendini yerden yere vurur.Dünya’da ki en büyük dert onun başına gelmiş gibi hareket eder. Doktorlara yakınır tedavisinin hemen sonuçlanmasını ister.
  • Bir anne de vardır ki çocuğunun kanser olduğunu öğrenir tamam biz bunu halledeceğiz der bunu da atlatacağız der.
  • İlk defa evinden ayrılıp farklı şehirde yurtta kalan bir çok insan var biri her hafta evine gitmesine rağmen hafta içi yurdunda ağlar.
  • Birileride ayda bir zor giderken iki ayda bir ağlar.

Bunu ben sadece insanların kişiliklerine bağlamak istemiyorum çünkü işte buda benim huyum diyerek işin içinden çıkılıyor. Ben bunun biraz dayanıksızlık, zor şeylerle baş etmekten kaçış gibi görüyorum aşılabilir ve halledilebilir bir şey bu. Benim kişiliğim böyle diyerek bırakılacak bir şey değil her gün okula gitmek için 1 saat yol çekiyorum diye sızlanmak yerine iki saat de iş yerine gidebilen insanları düşünmek lazım belki de. Ya da anne babamı göremiyorum diye kendini yıpratmak yerine anne babası olmayan kişileri düşünmek.

Gerçekleştireceğiniz hedefleriniz de kendinizden üstün insanları düşünüp motivasyon artırabilirsiniz ama hayattan şikayetçi olmak için üstteki kişileri düşünmek sadece size zarar verir. Kendinizden kötü durumda olanları düşünüp hem onlara yardımcı olmayı hem de halinize şükretmeyi öğrenmelisiniz.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here