Penceremden Sızan Güneş

0

Güneş ışınlarının penceremden içeri sızan ışıltısının yüzümü aydınlatması ile uykumdan uyandım.

Yine yalnız, yine aşksız…
Seni sevmeyi tarife sığdıramıyorum. Gözlerimi açtığımda yüzünün her milimini ezberlemek seni doyasıya yaşamak istiyorum. Güneşin doğan yüzü dahi içimi ısıtmaya yetmedi. Günler birbirini kovalarken, takvim yaprakları tükenirken, sen bende hala tükenmedin Huysuz Adam.

Yine her anım, her saniyem, her salisemsin öylesine ruhuma işlemişsin ki adım adım işgal etmişsin yüreğimin el değmedik her köşesini.

Ömür tükenirken sensizliği yaşamak bana ağır geliyor. Saniye saniye tükeniyorum. Sevda denen meret yakasına yapıştıktan sonra koy vermiyor.
Esaretlik yaşıyorsun, özgürce doğduğun topraklarda.
Her adımın karış karış zindan.

Siyah ve beyazın zıt oluşu gibiyiz, birbirimize aykırıyız hangi açıdan bakarsan bak oluru yok bu işin.
Pay ve paydalara böldüğümüz yaşantılarımızın hiçbir bütünlüğü yok.
Keşfe uğramamış bir kıta gibiydin benim için sadece bana has, bana ait olan. Bir ressamın tablosundaki anlatmak istediği gizemdi anlatmak istediğimin tarifi. Bir ben görmeliyim sendeki güzelliğin her harfini.

Umutlarım dar ağacında sallandı. İçimdeki neşenin yerini kasvetler aldı. Ömür denilen yaşam öyküsü yerini pişmanlığa bıraktı. Her adımım yalnızlık, her adımım çaresizlikten ibaret kaldı.

Seninle düşlediğim hayallerim bile yarıda kalmaya mahkum oldu.
Yıprandım gün geçtikçe kendimi sevgiye aşka kapattım. Yalnızlığımla mutlu olmayı başardım. Ara sıra geçmişin gülümseten yanını hatırlasam da geri kalanını ebediyete uğurlandım. Yok ettim bende var olan her bir hatıranı.

Hayat denilen yaşam öyküsü tüm caniliğini yaşattı. Tüm acımasızlığı ile olgunlaşmama en büyük katkıyı sağladı.

Hayat

Hayat daha kaç yüzünü
Göstereceksin kaç,
Hayatı zindana çevireceksin.
Alsana canımızı.

Yetmedi ödediğimiz bedeller,

Yetmedimi gözlerimizden
Dökülenler,

Söylesene hayat,
Almadın mı intikamını?
Artık al canımızı.

Kapansın bu hayat davası.

İnsan ölmek istemekle ölümü bulmuyor. Nitekim ki ölümde bir çıkış kapısı değil orada da seni bekleyen bir sınavın var hem daha ağır, hem daha zor. Bu dünyada ölmek ahirette yeni bir hayata başlamak demektir. Her biten şeyin sonu başka bir sayfanın başlangıcına açılmasına neden olur.
Hayatta mutlu olmak için sebep hayli fazla. Hak etmeyeni beklemek hiç yere hayatını ötelemek, üç kuruşluk insanlar için hayatını harcamaya asla değmez.

Düşünmekten yanlış yapmaktan asla korkmayın, ebette ki düşe kalka öğrenilecek hayat. Darbe almadan, düşüp dizlerini parçalamadan asla öğrenemeyeceksin yürümenin kıymetini. Göz yaşı ile hayatına tebelleş olan acı günler bir bir aralanacak. Tabii tutulduğumuz sınav asla baki kalmayacak, gün gelecek her şey bir bir düzene girecek. Hayata karşı dik durmayı, mücadele etmeyi öğreneceksin. Hayatın sana verdiği en büyük dersi iliklerine kadar hissettiğinde olgunluk mertebesine ulaşacaksın.
Suni aşkında hayatın zorluklarının da sınavını Rabbimize yönelip dua etmekte bulacaksın. Çare Allah(cc)’dadır. Her derdin her yaranın şifası ona ulaşmaktan geçer.
Allah(c.c)’ya tevekkül etmek her derdin devasıdır.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here