30 Kasım Paul Walker Hayata Gözlerini Kapadı…

0
36

 

Model bir anne ve kanalizasyon müteahhidi bir babanın ilk çocuğu olarak 12 Eylül 1973’te dünyaya geldi. Kendinden küçük 4 kardeşi daha vardır.

Paul Walker annesinin güzel görünüşünü, güvenini ve zekasını alarak oyunculuğa yürümeye başladı. Henüz iki yaşındayken modellik çalışmalarına başlayan Walker birkaç yıl televizyon dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

“Canavar Klozet” adlı korku/komedi filminde oynayarak film dünyasına ayak basmış ve kariyerini film yıldızı olarak sürdürmüştür.

1991’de Sun Valley’deki Village Christian School’tan mezun olduktan sonra, deniz biyolojisini temel alan Güney Kaliforniya’daki birkaç koleje katıldı. Deniz biyoloğu Jacques-Yves Cousteau’nun hayranıydı.

Deniz biyolojisine gerçek bir ilgisi olsa da, oyunculuk konusunda daha tutkulu olduğunu fark etti ve tam zamanlı bir kariyer yapma görevini sürdürmeye karar verdi.

1993’te Paul Walker, The Young ve The Restless adlı CBS operasında Brandon Collins’i canlandırdı. Filmde gösterdiği başarıyla birlikte ona Genç Film Ödülleri’nde bir operada Üstün Baş Film Aktörlüğü dalında bir aday gösterildi.

1998 yılında oynanan fantastik komedide drama filmi Pleasantville’de Tobey Maguire, Jeff Daniels, Joan Allen, William H. Macy, JT Walsh ve Reese Witherspoon ile birlikte oynadı. Film büyük bir hit oldu ve Walker filmin başarısından sonra daha fazla teklif almaya başladı.

Paul Walker, ‘Varsity Blues’ (1999), ‘O Herşey O’ (1999) ve ‘The Skulls’ (2000) gibi filmlerde yer aldı.

2005 yılında Jessica Alba’nın karşısında eşleştiği aksiyon filmi ‘Into The Blue’ da yer aldı. Film gişe kapandı ve olumsuz yorumlar aldı.

Yıllar boyunca “Hızlı ve Öfkeli” filminde en iyi arkadaşlarından biri olan Vin Diesel ile birlikte oynadı. Filmin, büyük bir ticari başarı olduğu kanıtlandı ve Walker’ın rolünü tekrar ettiği birkaç netice ortaya çıkardı.

 

2013 yılına iyi bir notla başladı ve ‘Araç 9’, ‘Hızlı ve Öfkeli 6’ ve ‘Rehin Dükkanları Chronicles’ gibi çeşitli filmlerde yer aldı. Kasım 2013’te vaktinden önce öldüğü anda “Hızlı ve Öfkeli 7” filmi çekimlerinin tam ortasındaydı. Tam ölüm tarihi 30 Kasım 2013’tür.


 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here