Paul Walker ile İlgili Her Şey

0

12 Eylül 1973′te Kaliforniya’nın Glendale şehrinde dünyanın sonradan tanışacağı ve hayranlık duyacağı bir aktör dünyaya geldi. Tam ismi Paul Wilson Walker olan mükemmel oyuncu fiziksel görünüş ve karakter bakımından annesine çekmişti. Modellik yapan annesi Cheryl Walker kendisi gibi güvenilir ve zeki bir çocuk yetiştirerek daha sonraları oğlunun başarısına tüm dünyayla beraber tanık olacaktı. Aynı zamanda Walker ilk yaşlarında annesi gibi modellik yapmaya başlamıştı. O zamanlarda daha iki yaşındaydı.

Babası Paul Walker (III) ise  kanalizasyon müteahhidiydi. Çocukluğu Glandale’de geçen başarılı oyuncu Walker önce Alfred Nobel Okulu’na, ardından da Foreman Lisesi’nde öğrenim gördü. 1991 yılında mezun olarak Güney Kaliforniya’daki kolejlerde deniz biyolojisini okudu. Jacques Yves Cousteau hayranı olduğu gibi deniz biyolojisine de ilgi duyuyordu. Fakat oyunculuğa olan ilgisi galip gelerek tercihi bu yönde oldu.

Hayatı boyunca birçok filmde ve dizide bulunmak şerefine daim olan Walker modelliğe başlamasından birkaç yıl sonra da dizilerde konuk oyuncu olarak rol aldı. Oyunculuğun ona verdiği mutluluk, modelliği gerisinde bırakması sonucunu doğurdu.

1993 yılında “The Young and The Restless” filminde bir süre Brandon Collins karakterinin oyunculuğunu yaptı.

İlk ciddi ilgiye 1998‘de “Meet the Deedles” filminde şahit oldu. Bu filmin akabinde daha fazla oyunculuk teklifleri almaya başladı.Bu film aile ve komedi filmidir.

 

Bu filmde iki sörfçü, Yellowstone park rangerlarına dönüşüyor ve intikam almak için dışarıda olan bir rangeri durdurmak zorunda.

 

 

Walker 1999‘da “Varsity Blues” ve “She’s All That”, 2000 yılında ise “The Skulls” filmleriyle kariyerine devam etti.

Varsity Blues filmi dram ve komedi filmi olarak iki ödül almaya hak kazandı.

 

 

 

 

She’s All That filmi romantik komedi türündedir.

The Skulls filmi gerilim türündedir.

 

2001 yılında ise kariyerinin dönüm noktası olanve sıkı arkadaşlıklar edindiği “Fast and Furious” filminde Brian O’Conner adında bir polis memurunu canlandırır ve büyük heyecan dolu bir yolculuğa adım atmış olur. Başrollerinde Walker ve Vin Diesel‘in bulunduğu bu macera hikayesi 8 sezonunu sürdürecek ve belki de daha çok uzun zaman süresince insanlığa sunulacaktı. Bu filme hazırlanmak için sürüş dersleri almaya başladı. Fakat bu yolculukta Paul Walker 6. sezonun ardından filme veda edecekti. Onun ayrılışından sonra kardeşi onun rolünü devam ettirecekti.

Fast and Furious filmi aksiyon ve macera filmlerinin en çok tutulan filmi olma özelliğini taşır.

2005 yılında “Into The Blue” filminde oynadı fakat bu filmi olumsuz yorumlar aldı.

2006′da Walt Disney yapımı olan “Eight Below” filminde yer aldı ve bu filmden  büyük ticari kazanç elde edildi.

Eight Below filmi aile,dram ve macera türünden bir filmdir.

Keskin bir gezgin olan Walker Hindistan, Fiji ve Kasta gibi ülkeleri de ziyaret etti. Boş vakitlerinde rahatlamak amacıyla sörf yapardı. Hayvanları severdi ve onlarla ilgilenirdi bu sebeple iki köpek edindi. Ayrıca bir de atı vardı.

Walker’ın bir aralar sevgilisi olan Rebecca Soteros’dan 28 Ocak 1999‘da Meadow Rain Walker adında bir kız çocuğu dünyaya geldi.

 

 

 

2013 yılı Walker için dolu bir yıl, sevenleri ve hayranları içinde hüzün yılı oldu. Bu sene oynadığı filmler: “Vehicle 9” “Fast and  Furious 6” ve “Pawn Shop Chronicles”“Fast and Furious 7” çekimlerinin yapıldığı bu süreçte başarılı aktör üç filmde oynayarak başarısını üçe katladı, aynı zamanda sürücülüğünü arkadaşının yaptığı yüksek hızlı arabayla kaza yaparak hayata veda etti .

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here