Paris’de Türk Konsolosluğuna Hain Saldırı 1981

0
24 Eylül 1981 tarihinde Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğuna ve Kültür Ateşeliği'ne Asala denilen Ermeni terör örgütünün  üstlendiği silahlı saldırıdır. Türk diplomatlara Paris'te yapılan 4. silahlı saldırısıdır.
24 Eylül 1981 tarihinde Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğuna ve Kültür Ateşeliği'ne Asala denilen Ermeni terör örgütünün  üstlendiği silahlı saldırıdır. Türk diplomatlara Paris'te yapılan 4. silahlı saldırısıdır.

24 Eylül 1981 tarihinde Türkiye‘nin Paris Başkonsolosluğuna ve Kültür Ateşeliği’ne Asala denilen Ermeni terör örgütünün  üstlendiği silahlı saldırıdır. Türk diplomatlara Paris’te yapılan 4. silahlı saldırısıdır.

Türkiye‘nin Paris Başkonsolosluğu ile Kültür Ataşeliği’nin bulunduğu binaya giren 4 Ermeni terörist, güvenlik çalışanlarını etkisiz hale getirdikten sonra toplam 56 kişiyi rehin almışlardır. Teröristler, o sırada kendilerine müdahale etmek isteyen güvenlik çalışanı Cemal Özen’i şehit etmişlerdi, Başkonsolosumuz Kaya İnal’ı ise yaralamışlardır. Ermeni teröristler, yaptıkları açıklamada Türkiye‘de bulunan 12 siyasi tutuklunun serbest bırakılarak Paris‘e getirilmesini istediler. Bu arada, rehineler arasında bulunan bir Türk kızı saldırganlardan birinin tacizine maruz kalmış, başka bir saldırgan da orada bulunan 3 yaşındaki bir bebeği yaralamıştır.

İstekleri kabul edilmeyen teröristler, 15 saat sonra polise teslim olmuşlardır. Saldırı sonrası devamlı Fransa’da Türklere karşı saldırı düzenlenmesi nedeniyle, Türkiye, Fransa’yı bir kez daha uyarmıştır. Fransa da saldırıyı kınarken, olayı Asala denilen Ermeni terör örgütü üstlenmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren 4 Ermeni saldırgan, Vasken Sakosesliyan, Kevork Abraham Gözliyan, Aram Avedis Basmaciyan ve  Agop Abraham Turfanyan, 31 ocak 1984’de Fransa’da 7’şer yıl hapis cezasına çarptırılmışlardır. Görüldüğü gibi Fransızlarında Ermeni itlerinden farkı yok! Trajikomik ceza ile kimi kandıracaksın ?

Bu Ermeni soysuzlarının yaptığı eylemlerden sadece bir tanesi. Onlarca Türk evladını, konsolos çalışanlarını şehit etmişlerdir. Paris Konsolosluğu’nda tacize uğrayan Türk kızı yazarken tüylerim diken diken ve bunca yaptıklarıyla övünmelerine anlam veremiyorum. Gün gelecek o kızın intikamı da alınacaktır.Küstah Ermenilerin veyahut Avrupa’nın, Amerika’nın ve geriye kalan diğer tüm dış devletlerin Türklerin üzerine gelinmesine izin vermeleri ve yardım etmelerine,boyun eğmeyerek onlarca şehidin kanıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet devam edecektir kimsede bu vatanın bir avuç toprağını almaya tahammül bile edemez. Osman Pamukoğlu’nun sözüyle konuyu kapatıyorum sevgili okurlarım:”Ülkemizi yıkacaklarmış , yakacaklarmış, böleceklermiş.Kaygılanmayın, hepsini gömecek kadar toprağımız var.”

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here