Özel Yetenekli İnsan Semiramis Pekkan ..

0
59
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-01-08 04:16:10Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kendisi ünlü film olan “Yalnız adam” filmi’nde “Bana yalan söylediler”  adlı şarkıyla yıllar sonra adından yeniden bahsettiren yeniden fırtınalar estiren güçlü sesiyle dikkan çeken Semiramis Pekkanı daha yakından tanımak istersek gelin hayatını birlikte tanıyalım..

30 Eylül 1948 yılında İstanbul’da doğup, bir süre Çamlıca Kız Lisesi’nin orta bölümünde okumuştur. 1964’te “Kara Mehmet” filmiyle sinema oyunculuğuna başlayıp  1965’te Ankara Sanat Tiyatrosu’nda sahneye çıkmıştır..Semiramis Pekkan’ın müzik hayatına başlaması 1968 yılında olmuştur. İlk iki 45’likleri olan “Bu Ne Biçim Hayat” ve “Olmaz Bu İş Olamaz” şarkılarıyla sesini tüm ülkeye duyurmuştur..

Ama böyle bir müzik dünyasına girmeye hiç niyeti yokken birgün İbrahim Bey adında biri “Ablanızın süksesi müthiş, sizi onun karşısına çıkarmak istiyorum” diyerek ve kendisini ikna etmek içinde ; Bir ay karşılığında Nişantaşı’nda iki daire alacak kadar para çıkarıp önüne koymuştur.. Hemen kabul etmiş midir peki …? …Hayır… diyip bu meseleyi Ajda’yla konuşup fikrini almak istemiştir.. Ajda’da “Aman ezberle beş şarkı, al parayı git” diyerek  meselenin üzerinde bile durmamıştır   🙂   Ve böylelikle Ajday’ı bir gecede geçip bütün gazeteler kendisinden bahsedilerek tanınmaya başlamıştır.. Sonuç olarak artık ablasının önündedir ve çok hızlı  geçmiştir..Bunu kabullenemeyen ablası da  2 yıl kardeşiyle küs kalmıştır.. Ama daha sonra Semiramis Pekkan evlenip kendi isteğiyle şarkıcılığı bırakıp ablasıyla barışmıştır..

Hayatının bu hızlı çıkışıyla birçok 45’lik ve üç LP’si olup  iki Altın Plak’la  ödüllendirilmiştir.

Hayatını yurt  dışında geçirmeye karar vermesiyle  Londra’ya  gitmiştir İngilizceyi tam öğrenerek kendi başına bir şeyler yapması gerektiğini fark eder. Etrafına baktığında İngiltere’de insanların giyim kuşamları tam anlamıyla bir felaket olduğunu görür. Bir ara eline Christian Ojar marka bir bluz geçmiştir. Kendisi bluzu çok beğenip o adamı bulur. Çok yetenekli bir Fransız ile birlikte İngiltere’de işe başlar. Ama bir yıl sonra adam at binerken düşüp ölünce ne kadar eşyası varsa alıp Londra’ya getirmiştir. Kendine ait bluzu kalıbını çıkarıp onun üzerinden bir yıl çok iyi kazanmıştır. Bond Street’te üç katlı bir dükkan alarak hayatını kazanmıştır. Şimdi ise orası Gucci’nin ve Smythson’un yeri’dir.

Daha sonra birde İtalya macerası olmuştur hayatında..Christian ve Ercüment sayesinde İtalya’da da bir sürü insanla tanışıp o arada İtalyan modasına heves etmiştir. Jenny o zamanlar İtalya’da müthiş tutuluyormuş. Floransa’da onun atölyesine gidip gelirken Jenny’nin tasarımcılarından biri olan çok utangaç bir genç dikkatini çekmiştir.. Çok yetenekli ama kimse farkında olmadığı kişi Versace…. 

Onu alıp Londra’ya getirmiştir Ferre’yi, ayrıca  Complice’yi de getirmiştir sonraları. Avrupa’da ilk dükkanlarını kendisi açarak sonradan dünyaya yayılmışlardır, ama onları İtalya’dan ilk çıkaran kişi Semiramis Pekkan’dır..

Kendisinin bu özel yeteneği ile başkalarının ışığını yeteneklerini görerek yardım eden ve onlara destek olan bu yüce kalpli insan için ne desek azdır.. ♥ Günümüzde bu tür yetenekler ortaya çıkarılıp desteklenmemesi ile ışıldayan demirler pas tutuyor..Ama temennimiz böyle insanların daha çok çoğalarak hakettiği değerleri görmesi ..

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here