Oyuncularına Kızan Safranboluspor Başkanı, Takımını Ligden Çekti

0
8
Oyuncularına Kızan Safranboluspor Başkanı, Takımını Ligden Çekti
Oyuncularına Kızan Safranboluspor Başkanı, Takımını Ligden Çekti

12 takımın yer aldığı Karabük Birinci Amatör Liginde geçen pazar günü Safranboluspor ile Karabük Demir Çelikspor, Safranbolu Stadında karşılaştı. Karabük Demir Çelikspor’un 4-0 üstün götürdüğü karşılaşmanın 50’nci dakikasında maçın hakemi Meftun Özçelik, Safranbolusporlu bir oyuncuya kırmızı kart gösterdi. Ardından gelen itirazlar ve çıkan olaylar sonrası Safranbolusporlu 4 oyuncu daha kırmızı kart gördü. 5 oyuncu kırmızı kart görünce hakem maçı tatil etti. Kırmızı kart gören oyuncularına sinirlenen Safranboluspor’un başkanı Hüseyin Özkaynak, takımı ligden çekme kararı aldı. Başkan Özkaynak, Karabük Futbol İl Tertip Komitesi Başkanlığı’na ligden çekildiklerine dair dilekçe ile müracaat ettikten sonra Safranboluspor ligden ihraç edildi. Kararı öğrenen Safranbolusporlu futbolcular Beşbinevler Sahasında toplandı. Futbolcular, özür diledikleri başkanlarına tezahüratta bulunarak futbol oynamak istediklerini söylediler.

Takım kaptanı Berat Emirhan Karademir, “Her insan hata yapar. Profesyonellerinde hata yaptığını görüyoruz. Maçlarda olabilecek şeyler. Biz takım olarak başkanımıza söz veriyoruz. Bundan sonraki maçlarımızda daha dikkatli olacağız. Başkanımızın bize bir şans daha vermesini istiyoruz. Sonumuzun bu olmamasını düşünüyoruz. Biz futbolu çok seviyoruz. Bir yerlere gelmek istiyoruz. Takımımıza bakacak olursak eğer, hepsi 16-17-18 yaşlarında. Bize bir şans daha vermesini başkanımızdan istiyoruz. Biz futbolu seven insanlarız. Başkanımızın gerekli şeyleri yapacağına inanıyoruz. Özür diliyoruz, daha çok dikkat edeceğimizin sözünü veriyoruz. Futbol sahalarından uzak kalmak istemiyoruz. Başkanımıza söz verdik. Başkanımızın bize inanacağına, takımı tekrar ligde tutacağına inanıyoruz. Biz başkanımızı seviyoruz” dedi.

“FUTBOLCULARIN ÖZRÜNÜ KABUL ETMİYORUM”

Takımıyla 11 yılda 2 şampiyonluk yaşayan başkan Hüseyin Özkaynak, oyuncularının özrünü kabul etmediğini söyleyerek, “Çünkü yapılan bir eylem var. Affedilecek bir şey olur. Bir anlık hareket olur ama bir maçın 45 dakikasında hataları bilerek yapıyorsanız affetmenin bir manası yok. Onun için futbolcu özür dileyeceğine özür dilenecek davranışlardan kaçınmalıydı. Bunları yapmamaları gerekirdi. Futbolcuların özrünü kabul etmiyorum. Futbolcu her şeyden önce kendisini kontrol edecek, yoksa bu işin sonu gelmez. 2018 -2019 sezonunda bu ligde yer almayacağız.” diye konuştu.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here