Opera’ya Kripto Para Geliyor!

0
Opera'ya kripto para geliyor!
Opera'ya kripto para geliyor!

Opera, Android‘deki web tarayıcısında dijital para akımına tam destek veriyor. Şirket şimdi Ethereum cüzdan dayanaklı Opera’nın testlerine başladı.

Opera’nın Android’de test edilen versiyonu, rastgele bir Ethereum cüzdanını içe aktarmanıza veya yeni bir cüzdan oluşturmanıza izin veriyor. Böylece doğrudan olarak web tarayıcınızdan para yollayıp alabiliyor, kripto paraları destekleyen satıcılardan alışveriş yapabiliyorsunuz. Tarayıcı, cüzdanınızı şifreler yerine Android’in sistem kilidine gözetiyor. Tüm anahtarlar aygıtta depolanıyor ve hiçbir yere sevk edilmiyor.

Özel beta olarak test edilen cüzdanla ilgilenenler buradan kaydedebiliyorlar.

Neden Ethereum?

Ethereum, şu an en büyük ikinci kripto para ünitesi konumunda ve Bitcoin’in yarısına yakın bir piyasa değerine sahip. Bununla beraber Ethereum, geriye kalan dijital para ünitelerinin çok önünde. Opera‘nın Ethereum‘u seçmesinin sebebi ise Ethereum geliştiricilerinin reyin, koleksiyon, borsa ve kumar gibi işlevlere izin vermesi. Opera da bunların kimilerini destekliyor ve CryptoKitties gibi oyunlardan içerikleri üzerinde barındırabiliyor. Opera, tarayıcısının gelecekte değişik para ünitelerini destekleyeceğini söylüyor.

Opera, tarayıcınızın sizin haberiniz olmadan dijital para madenciliği yapmasını yasaklayacak bir araç sunmaya başlamıştı. Bu, dijital paraları daha kullanıcı dostu ve tehlikesiz hale getirmeye değer bir adımdı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here