”One Plus 5” Rekabette En Ön Sırada !

0
9

    Elektronikte ismini duyurmuş, Çin firması olan Oppo’nun  son cihazı oldukça isminden söz ettirdi.Hem fiyat hemde teknik özellikleri açısından neredeyse her kesime hitap ediyor.

 

  One Plus 5, iki ayrı sürüm ile piyasaya çıktı.Bunlar, 8 GB RAM/128 GB ve 6 GB RAM/ 64 GB modelleri.Şimdiye kadar piyasayadaki  en güçlü işlemci olan Snapdragon 835 ve Adreno 540 GPU kullanıyor.Kapasitesi 2,45 GHz Quad Core + 1,9 GHz Quad Core  olmak üzere toplamda 8 çekirdekli bir işlemci barındırıyor.Bu işlemcinin kattığı güç ile önceki sürümündeki hız sorununu kaldırmış gibi görünüyor.Benchmark ile yapılmış hız testinde 180134 gibi görünen en yüksek puanı alarak kendini ispatlayan One Plus 5 ön kısımda bulunan parmak izi okuyucunun tepkiside (0.2 saniye) hız konusunda rakiplerinden üstün olduğunu gösteriyor.

    Fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılarını da üzmeyecek nitelikte, kamera ile manuel  bir çok ayarlama yapılabiliyor ve 3 adet kamerası bulunuyor.2 adet arka kamera ve 1 adet ön kamerası bulunmakta. 2 arka kameradan biri ‘telefoto’ görevi görerek portre modunda, arka planı bulanıklaştırarak fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor.Ayrıca One Plus 5 kamera konuşunda öyle iddaalı ki, çift kamera ile dünyanın en yüksek çözünürlüğü elde ettiğini söylüyor.Arka kameralara baktığımızda 16+20 MP‘lik bir kamera konfigürasyonu bulunmakta.16MP olan kameramız f1.7 diyafram aralığına, 20MP olan kameramız ise f2.6 diyafram aralığını sahip.Ancak kameralarda ‘optik görüntüleme sabitleyici’ bulunmaması tek negatif yönü diyebiliriz.Ön kameraya baktığımızdaysa, özçekim severler içinde oldukça vaatkâr görünen 16MP ve f2.0 diyafram aralığına sahip bir kamera konumlanmış.

İşte One Plus 5 ile çekilen fotoğraflar;

   

     

   

   

 

    Pil konusunda yine kullanıcısını üzmeyecek nitelikte 3300mAh lik bir bataryaya sahip.

    Yazılım konusunda ‘Android 7.1.1’ i ‘Oxygen OS’ ara yüzü ile kullanıyor.Ancak şuan güncellemeler ile ‘Android 8.0’ kullanılabiliyor.

    5.5 inçlik AMOLED bir ekrana sahip.Ancak ekran/kasa oranı %73.11 ile son çıkan amiral gemilerindeki ekran/kasa oranına göre oldukça düşük olduğunu belirtelim.

     Ağırlık: 153 g.

    Çoğu Çin menşei cihazdan alışık olduğumuz üzere çift hatlı bir model.

 

Kutluhan Bölükbaşı
İletişim

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here