Okumuyoruz Herşeyi Doğuştan Biliyoruz.. !

0
11

 

İnternet’te belki görmüşsünüzdür.. Manavgat sokak röportajlarında bir adama denk gelirler..Adam o kadar güzel konuşmuştur ki size ona hak verdiğimi söylemeliyim..Dinimizin ilk emri oku olduğu halde okumuyoruz oradan buradan duyduklarımızla yetinip, sorgulamayıp araştırmayıp her şeyi olduğu gibi kabul ediyoruz.. Bizi yönetenler her zaman gözlerimizin içine baka baka rahatça yalan söyleyip aklımıza dalga geçmektedir..Neden bu yola girdik biz..? Çünkü kendimize güvenimiz yok, güçlü kendine inanan bir yapımız yok. Olmadığı için kabayız, yalan konuşuyoruz..

Bunun yanında toplumda birbirimize saygımız hiç yok..Sürekli birbirimize karşı üstünlüğümüzü giyilen bir kıyafetle yada gidilen okullarla sağlamaya çalışan bir yapı haline geldik..Kendimiz olamıyoruz bize sürekli nasıl davranılacağını öğreten kişisel kitaplar, yok beden dili diye bir kalıbın içine sokturmaya çalışılan bir zümre var gibi..Yahu tırnak nereyi kaşıyacağını bilir diye bir söz vardır..İçimizden çıkan davranışlarla yaşama yaşam katmak varken hep belirlenmiş davranışlara uyma yüzünden rahatsızlık yaşıyoruz.. Gerginiz huzursuzluğumuz bizi yiyip bitirmekte..Bu davada öyle gidilen okul kitaplarında değil kişisel olarak araştırma yapısıyla değişir..Zihnimiz neden böyle bir problem çıktı demesinden çok o probleme çözüm getiren olanaklar ne olabilir diye çok alternatifli yollar bulmalıyız..Bunun içinde hayal dünyamız çok önemlidir..Albert Einstein nedemişti, hayal gücü bilgiden daha önemli, peki var mı bir hayalimiz..Yaşadığımız sorunlara hayallerimizde nasıl bir çözüm getirebiliriz diye düşünürsek işte o zaman aydınlanmayı yaşarız..

http://www.surdurulebiliryasamfilmfestivali.org/organizasyon  Burayı takip etmenizi öneririm..Herşey bir hayalle başlar ve değişim hiçbirzaman üstten değil alttan gelir..İnsanlar değişince toplum değişir bilinç değişir ve gelişir..

Yaratıcıyız hepimiz bunu bilelim, sadece bunun için düşünmek gerekiyor..Beyinlerimizi kiraya vermekten vazgeçip bir an düşünün..Neler yapabilirsiniz..? Yada ne yapmak isterdiniz ufak bir adımla başlar herşey..Küçücük bir kelebeğin kanat çırpışı nasıl evreni etkileyebiliyorsa sizde bir etki yaratabilirsiniz..Yeter ki zevk duyarak yapın iş olarak görmeyin, arkasından bir şekilde işlerinizi yoluna düzene koyacak olan mutlak bir güç var .. Sonuçta kitabımızda ne diyor bunun için: Rad suresi 11 ... Gerçek şu ki Allah, bir toplumun maruz kaldığı şeyleri,onlar, birey olarak içlerindekini/ birey olarak kendilerine ilişkin olanı değiştirmekdikçe, değiştirmez..

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here