Oğuzhan Uğur Aslında Kim?

0

Son zamanların en çok konuşulan isimlerinden Oğuzhan Uğur  29 ocak 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunu olup eğitimine henüz devam ederken sergi, kısa film ve belgesel çalışmaları yapmıştır. Bir dönem Mustafa Şevki Doğan ve Osman Sınavın asistanlığını yapmıştır. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi de alan Oğuzhan Uğur’un bu dönemde yazdığı ve uyarladığı oyunları Çiçek Dilligil yönetmenliğinde sahnelenmiştir.

Çok yönlü ve kendini geliştirmeye açık olan Oğuzhan Uğur müzisyenlik, yönetmenlik, senaristlik, komedyenlik, karikatüristlik ve fotoğrafçılık ( asıl mezun olduğu bölüm) yapmıştır. Bir röportajında ‘ bunlardan hangisi para getiriyorsa o tarafa yöneliyorum ‘ demiştir.

Özellikle 2012 yılında çıkardığı Çok Şükür isimli albümüyle kendine has bir kitle yaratmıştır. Çünkü albümdeki şarkıların sözleri bir nevi acı bir tribe girmiş bir adamın hikayelerini anlatıyorken yine  kendine özgü yorumuyla da her şarkısının bir şekilde akılda kalıcı olmasını sağlamıştır. Bir çok ünlüyle düet yapmıştır. Murat Dalkılıç ile Mağlubiyet isimli şarkısını seslendirmiş ve Murat Dalkılıç’ın Leyla isimli parçasının klip yönetmenliğini de yapmıştır. Ayrıca tekli single çalışmalarını sürdürmekte olup, Türkiye’nin dört bir yanında konserler vermektedir.

Yine bir dönem Youtube’da  Şebermeler adını verdiği kamera karşısına geçip arkadaşlarıyla doğaçlama oynadığı skeçleri çekmiştir. Bu videolarıyla da hatrı sayılır bir kesime ulaşmıştır. Oğuzhan Uğur’un kendi tabiriyle Şebermeler aslında karikatürün video haliydi.

2011 yılında Ağır Abi filmiyle yönetmenlik koltuğuna oturan Oğuzhan Uğur aynı zamanda bu filmin senaristiydi. 2015 yılında Pişt, 2016 yılında ise Gani Müjde’nin yönetmenliğini yaptığı Bizans Oyunlarında rol almıştır.

Şimdilerde ise sahibi olduğu BaBala TV‘deki videoları ve Onedio‘daki programıyla hızlı bir yükselişe geçmiştir. Oğuzhan Uğur Pinç programıyla mizahı sevdirmiş, Mevzular programıyla da Türkiye, dünya gündem ve tarihiyle ilgili görüşlerini paylaşırken düşündürmeye de teşvik etmiştir bizi. Ülke çapında eskiye nazaran daha çok tanınan Oğuzhan Uğur’un çok okuması, çok araştırması, çok azimli ve kendine has mizahı onun bu denli başarılı olmasını sağlamıştır.

Umarım ülke olarak böyle bir insanın kıymetini bilebiliriz. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

Merve Keskin

Merve Keskin

Ankara Üniversitesi-Beslenme ve Diyetetik
Merve Keskin

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here