Öğrenciler İçin Yeni Bir Dönem

0
Talebe seçmeleri başlıyor
Talebe seçmeleri başlıyor

HUAWEI‘nin küresel çapta bir hayli ülkede hayata geçirdiği sosyal sorumluk projelerinden biri olan “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future‘ın esas hedefleri arasında; genç popülasyona değişik bir kültürel bakış açısı kazandırmak, gençlerin kariyer hedeflerine katkı sağlamak, Türkiye’de HUAWEI’nin teknoloji ve Ar-Ge’deki gücünün farkında olan marka elçileri yaratmak ve bilişim alanında kaliteli insan kaynakları profili oluşturulmasına takviye olmak yer alıyor.

Bu sene gerçekleştirilecek organizasyon, Pekin’deki açılış merasimiyle başlayacak. Öğrenciler, programın ilk haftasında Çin dili ve kültürü içeriğiyle beraber; Çin Seddi, Yasak Kent, Tiananmen Alanı gibi Çin kültürünün önemli tarihi noktalarına ziyaretler gerçekleştirecek. Öğrenciler, programın ikinci haftasında ise Shenzhen’de bulunan HUAWEI genel merkezinde; firmanın gelişmiş iş kültürü, değerleri, iş çözümlerini yerinde inceleme fırsatı ile birlikte; gelecekteki iş hayatlarına ışık yakacak önemli tecrübe fırsatları da bulacak.

Geleceğin Tohumları Programı Hakkında

HUAWEI Orta Asya ve Kafkaslar Bölge Başkanı Marco Xu, “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future 2018 projesini şöyle değerlendirirken; Proje kapsamında esas hedeflerimiz arasında, genç popülasyona değişik bir kültürel bakış açısı kazandırmak, iş kültürünün tamamını göstermek, teknolojiye pozitif bakış açısı kazandırmak, küresel işlemlerin işleyişi hakkında bilgi paylaşmak ve öğrencilerin kariyer hedefleri güzergahında kendilerine katkı sağlamak yer alıyor. Bilişim ve teknoloji alanında kaliteli insan kaynağının oluşturulması mevzusuna verdiğimiz önemle beraber, “Geleceğin Tohumları – Seeds For the Future 2018 çerçevesinde, yarının bilişim teknolojileri uzmanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı da hedefliyoruz,” dedi.

Kazananlar Cem Seymen’le Canlı Röportaj Sonucunda Belli Olacak

Geleceğin Tohumları– Seeds For the Future 2018 projesi katılımcıları, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde lisans eğitimi gören başarılı öğrenciler arasından seçilecek. Programa katılmak isteyen adaylar www.seedsforthefutureturkiye.com adresinde yer alan kısa formu doldurarak, müracaatlarını gerçekleştirecek.

Müracaatlar sonrasında tanımlanacak adaylar, gazeteci ve program üretimcisi Cem Seymen’in sunacağı ve internet üzerinden canlı yayınlanacak röportaja katılma fırsatını edecekler. Görüşmeleri başarılı geçen öğrenciler, Geleceğin Tohumları– Seeds For the Future 2018 projesi kapsamında Çin’e gitmeye hak kazanacak.

Değerlendirme düzeyinin Temmuz ayında bitirileceği seçmeler sonucunda kazanan talebeler, 5 Ağustos 2018 tarihinde www.seedsforthefutureturkiye.com internet sitesi aracılığı ile duyurulacak.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here