O Ses Türkiye Şampiyonu Lütfiye Özipek

0

O SES TÜRKİYE NASIL BAŞLADI ?

Acun Medya’nın daha önce yabancı ülkelerden alınıp Türkiye’ye uyarlama olarak yapılan ‘Var Mısın Yok Musun’, ‘Fear Factor’ gibi yarışmaları izleyici tarafından oldukça sevilip, izlenmişti. Bu sefer Acun ‘O Ses Türkiye’ ile izleyici karşına çıkmış ve izlenme oranlarında başarılı olmuştur. Bu kadar başarıdan sonra anca Acun yine tutan formatı buldu diyebiliriz.

 

 

Her ülkede ‘The Voice’ olarak bilinen yarışma O Ses Türkiye, ilk olarak 10 Ekim 2011’de Show TV’de yayınladı fakat daha sonra 2012-2013 sezonunda Star TV’ ye geçti. Yarışma 4. sezonunda ise Acun’un TV8 yapımcılığını almasıyla TV8’e transfer oldu ve hala orada yayınlanmakta.

 

O SES TÜRKİYE JÜRİSİ

 

HADİSE

O Ses Türkiye’nin ilk sezonundan bu yana yarışmada jüri üyesi olan hadise yarışmadaki samimiliği ve sevecenliğiyle kendisini izleyiciye sevdirmiştir ancak bu kadar sezon da birinciliğe ulaşamamış en sonunda Dodan Özer isimli yarışmacı ile 6. Sezonda şampiyon olmuştur.

 

 

MURAT BOZ

O Ses Türkiye’nin 1. Sezonunda şampiyon olmuş daha sonra şampiyonluğa hasret kalan Boz, yarışmada hadiseyle olan tatlı atışmalarıyla dikkat çekmektedir.

 

 

GÖKHAN ÖZOĞUZ

 

Yarışmanın olmazsa olmazı olan Gökhan, O Ses Türkiye’deki sempatik tavırları, samimiliği ile müziğinden dolayı onu tanımayan izleyicilere bile kendini sevdirmiştir. O ses’in 3. 5. ve 7. Sezonlarında şampiyonluğa ulaşmıştır.

 

 

 

YILDIZ TİLBE

Daha ilk sezonu olmasına rağmen seyirciye bunu hissettirmeyen Tilbe, O Ses Türkiye koltuğuna yakışmıştır. Ancak şampiyonluğu Gökhan Özoğuz’a kaptırmıştır.

 

 


LÜTFİYE ÖZİPEK KİMDİR?

1990 yılında Kıbrıs’ta da doğan Lütfiye Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra University of Nicosia da caz eğitimi aldıktan sonra İngiltere de pop müzik ve söz yazarlığı eğitimi almış ve 2013 yılında mezun olmuştur.

 

LÜTFİYE ÖZİPEK’İN MÜZİK KARİYERİ

Daha küçük yaşta piyano çalarak müzik kariyerine adımlar atan Lütfiye, o günlerden beri hep müzikle iç içe olmuştur. Aldığı eğitimlerden sonra konser vermeye Kıbrıs’ta başlamıştır. Kıbrıs’ta verdiği konserlerinde caz, pop,alternatif müzik kategorilerine yer veren Özipek, Türkiye de de kendi söz ve bestelerinden oluşan bir albüm çıkarmak için çalışmalar yapmaktadır. Verdiği konserlerin dışında vokal koçluğu da yapan Özipek kendi gibi genç müzisyenler yetiştirmeye yardımcı olmaktadır.

 

LÜTFİYE ÖZİPEK’İN O SES TÜRKİYE MACERASI

TV8’de yayınlanan 2017-2018 sezonu O Ses Türkiye yarışmasına katılan Özipek, gerçekten herkesi büyüleyen sesi sonucunda 4 jüriyi de kendine döndürmeyi başarmış ancak yoluna Gökhan Özoğuz’la devam etmeyi seçmiştir. Finale kadar başarılarla dolu şekilde gelen Lütfiye, finalde en yüksek sayıda SMS alarak şampiyon olmuştur. Lütfiye Özipek O Ses Türkiye’nin ilk kadın şampiyonudur.

LÜTFİYE ÖZİPEK’İN EN İYİ PERFORMANSLARI

Yukarıdaki şarkılarda da görüldüğü gibi sesinin mükemmelliği, sahne hakimiyeti, şarkıyla olan bağı ve içtenliği onun Türkiye’nin O Ses’i olmasını sağlamış diyebiliriz.

 

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here