Not Defteri ; Aşkın Notları

0
13
Aşk Notları

Not Defteri ; Aşkın Notları

Kararmış bir not defterine yazılan bir aşk hikayesi vardı. Uzak diyarlardan anlatılan bir hikayeydi.Fakat dünyanın her yerinde yaşanmış ve hala yaşanan bir hikaye idi. Eskiden sevdalar,aşklar iyi günde ve kötü günde beraber olmaktı. Eskiden sevenler bir iki günlük değil gerçekten bir ömürlük severlerdi.

Kararmış bir not defterine yazılan bir aşk hikayesi vardı. Uzak diyarlardan anlatılan bir hikayeydi. Fakat dünyanın her yerinde yaşanmış ve hala yaşanan bir hikaye idi. Eskiden sevdalar, aşklar iyi günde ve kötü günde beraber olmaktı. Eskiden sevenler bir iki günlük değil gerçekten bir ömürlük severlerdi.

Şimdi ne oldu bize peki?

Şu zamanda eskiler gibi sevebiliyor muyuz?

O aşkın verdiği cesaret kaçımız da var?

Ne yazık ki en derinden sevebilecek insanlar,büyük aşklar artık nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınması gereken bir konuma geldi. Sevdalarımızın önüne daha önemli olan şeyler geçti. Maddiyat, kendini sevmek, çıkarlar, hesap kitap, açgözlülük vesaire vesaire….

Aslında dünyada aşktan daha güçlü, daha etkili bir kuvvet yoktur. Eğer en derinden severseniz geri kalan hiçbir şeyin önemi yoktur. Sevginin aşamayacağı bir engel yoktur. Sevgiyi her şeyin önüne koyarsak maddiyat, çıkarlar, bencillik, gurur gibi tüm olumsuz faktörler hemen olmasa da zamanla ortadan kalkar.

 

Gelecek kaygısını sevdaların önüne koymamak lazım. Şimdi sevmeden önce insanlar gelecek hesapları yapıyor. Eğer gelecek yaşam için ışık varsa ondan sonra sevgi faktörünü değerlendirmeye başlıyor. İşte kaybedilen aşkların en büyük düşmanı bu. Oysa gelecekte ne olacağını kimse bilemez. Bugün geleceği iyi gördüğün durumlar, yarın bir bakmışsın darmadağın olmuş.

Eskiler gibi şu zamane çocukları olarak gelecek hesapları yapmadan sevgisinden emin olduğumuz kişiyi bizde kördüğüm olmuş gibi sevmeliyiz. Sevgide gurur olmaz, sevgide maddiyat olmaz, sevgide gelecek kaygısı olmaz. Gülün suyu, suyun gülü sevdiği gibi olmalı sevdalar. Su gülde güzelliği, gülde suda hayatı sevmeli.

Tabii ki zor zamanlar olacak, tabii ki kara kışlar olacak ama sevgi derinse ilkbaharlar yazlar tez zamanda gelecek. Doğru insanı bulduğunuzda sevin en derinden sevin. O eller ve kalpler sımsıkı sarsın birbirini.

Eğer her şeyi bırakıp gerçekten seversek o eski sevdalar yeniden yaşanmaya ve efsaneler yeniden yaşanmaya başlayacaktır. Bu zamanın Leyla’larının Mecnun’larının hikayeleri yazılmaya başlayacaktır.

En derinden, kördüğüm gibi sevdalarla yaşamak dileğiyle….

Sevgi ve aşkla kalın bir ömür.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here