Nicolas Cage Aslında Kimdir ?

0
29

NİCOLAS CAGE

Nicolas Cage 7 Ocak 1964 ‘ te Long Beach Kalifornia’da doğdu. Sinema sektörüne Tv dizileriyle adım adım girdi ve günümüzde 4 milyon dolar gibi yülsek rakamlar alabilen bir aktör haline geldi. Filmleri dehşet güzel dediğimiz ve bu adam varsa o film mutlaka güzeldir dedirten adam. Asıl adı ” Nicolas Kim Coppola “olan  Amerikalı  bir aktör ve yapımcıdır. Romantik, romantik komedi, dramalardan bilim kurgu ve aksiyon filmlerine kadar çeşitli filmlerde roller üstlendi. Şuan ki eşi Alice Kim Cage’tir.

30 yıldan fazla bir süredir sinema dünyasında yer alan  bir aktör olarak pek çok filmde rol aldı. Genç yaşta başladığı kariyeri onu Akedemi Ödülü sahibi bir aktör pozisyonuna getirdi. 1995 yılında Leaving  Las Vegas ile En İyi Aktör Oscar ‘ı aldı. Aynı filmle birde Golden Globe kazanmıştır.

Efsane yönetmen Francis Ford Coppala’nın yeğeni  olmasına rağmen, onun gölgesinde kalmamak için bir çizgi film  karakterinin soyismini almıştır. Liseyi terk edip oyunculuk kariyerine başladı. İlk etapta gençlik komedi filmlerinde oynadı. Ama yine de önüne bir çok imkan getiren film , amcası Francis Fird Coppola’nın yönettiği ” Siyam Balığı ” oldu. 1986 da rol aldığı ve yine amcasının yönettiği Peggy ile Sue Evleniyor büyük gişe başarısı elde etti. Bir film yıldızı ile tam olarak örtüşmeyen tipi aslında onun şansı da oldu. Bu sayede hem romantik jönleri hemde psikopatları rahatça canlandırdı.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here