Nicola Tesla Düşüncesinin Kanıtları.

0

 

Nikola Tesla herkesin muhakkak duyduğu dikkat çeken bir isimdir… Geçmişten günümüze ismi hala anılmaktadır. Peki kimdir Nicola Tesla? Yaşarken neler söylemiştir ve neleri gerçekleşmiştir?

Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanıdır… Elektrik üzerine sayısız deneyler ve buluşları vardır… Prag’ta Charles Ferdinand Üniversitesinde eğitimine başlar fakat kısa bir zaman sonra babasının ölümü üzerine okulu bırakarak Paris’de bir telefon şirketinde çalışmaya başlar… Burada doğru akım motorları ve dinamolar konusunda geniş tecrübeler kazanır. Kendisini geliştirmeyi seven, bazen açlıkla bazen yoklukla savaşarak her zaman iç dünyasının sesine kulak vererek büyük buluşlar yapmıştır. Söylediği bazı düşünceleri de günümüzde hala konuşulmaktadır.

İşte düşüncelerinden bazıları…

 ➡ Birkaç yıla kalmadan Milletler’in ordu, gemi, tüfek; yıkıcı etkisini ve menzilinin sınırı olmayan çok daha korkunç silahları gerek duymadan savaşması mümkün olacaktır. Düşman, kendisinden herhangi bir uzaklıktaki şehri yok edebilir ve kimse onu durduramaz. Yaklaşan felaketi ve dünyayı cehenneme çevirecek olayları engellemek istiyorsak uçan makinelerinin ve kablosuz enerji iletiminin hiç gecikmeden geliştirilmesi ve bütün gücüyle kaynaklarını bu işi vakfetmesi için Devleti ikna etmeliyiz.

 

 

 ➡ 21 Yüzyıl’da robotlar, antik medeniyetler de ki kölelerin yerini alacaktır.

 

 ➡ Atmosferdeki nemin yağış halini almasını tamamen kontrol edebileceğimiz zaman çok yakındır. Sonrasında okyanuslarından sınırsızca su çekip dilediğimiz kadar enerji üretmemiz ve yerküreyi sulamamız ve tarımla tamamen değiştirmemiz mümkün olacaktır.

­

 

Biyoenerji günümüzde de çok konuşulur. Hatta İsrail’de kanser hastalarına iki türlü tedavi sunulup hangisini seçeceği sorulurmuş. Bunlardan biri biyoenerji ile mi yoksa ilaçla mI? diye sorulmuş Ve buna örnek olarak aşağıdaki söze kulak verirsek bize bir ışık olabilir…

 

Daha önce görülmemiş  bir soğuk hava dalgası yaşanıyordu o aralar. Öyle ki karda yürüyen insanlar arkalarında parlak bir iz bırakıyordu. Bir gün  macak’ın sırtını okşarken bir anda kedinin sırtı parladı ve elimden kıvılcımlar çıktı. Babam buna elektrik dendiğini fırtınada günlerde ağaçlara düşen ile aynı şey olduğunu söyledi. Annem paniğe kapılmıştı kedi ile oynamayı bırak, alev alacak şimdi. diyerek çıkıştı. Tamamen soyut düşünüyordum doğada bir kedi miydi? O halde onun sırtını okşayan kimdi? Ancak Tanrı olabilir sonucuna varmıştım.

Bu büyüleyici görüntünün, çocuksu hayal gücümde bıraktığı etkiyi ne kadar anlatsam az. Günlerce kendimi elektriğin ne olduğunu sorup cevap bulamadım seksen yıl geçti hala aynı soruyu soruyorum ve cevap veremiyorum.

 

Öngörüleri gerçekleşmiş bazı düşüncelerinin kanıtlarını göstererek aklınızda kalıcı bir yazı oluşturduğumu düşünüyorum… Bu kişilerin izlerinden gidilerek daha bir çok şeyin keşfedilmesi dileğiyle…­

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here