Netflix’ten Bir Yenilik!

0
Netflix'in arayüzü yenilendi!
Netflix'in arayüzü yenilendi!

Netflix‘in tüm platformlarında bulunan uygulamasına küçük bir güncelleme geldi. Şayet bu akşam biraz Netflix izleyip kafa dinlemek isterseniz, hizmetin Google Play Movies & TV gibi göründüğünü fark edebilirsiniz. Görünüşe bakılırsa Netflix, kullanım kolaylığını arttırmak ve değişik platformlardan gelen kullanıcıların yabancılaşmasını önlemek için  Google Play Movies & TV ve Amazon Fire TV‘ye benzer bir arayüz güncellemesi getirdi.

Netflix’e göre farklılığın nedeni tarama ve araştırmayı daha basit ve hızlı hale getirmek oldu. Daha önce arama çubuğunu kullanmak için sayfanın en üstüne geri dönmeniz gerekiyordu, ayrıca dizi ve filmleri birbirinden ayırmak mümkün değildi. Bu sorunların tümü yeni arayüzde çözülmüş durumda.

Netflix’in Ürün İnovasyonu Direktörü Stephen Garcia paylaştığı yazıda, yapılan araştırmaya göre kullanıcıların hangi dizi ya da filmi izlemek mevzusunda tereddütü olduğunu ama izlemek istedikleri içeriğin uzun mu yoksa kısa mı olması istediğinden emin olduğunu anladıklarına söyledi. Arayüzdeki yenilikler de buna göre gerçekçi ve artık bir içeriğin dizi mi yoksa film mi olduğu, ne uzunlukta olduğu ve kaç sezonu ve kısmı olduğu daha basit anlaşılacak.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here