Naim Süleymanoğlu Taksim’de Karşılandı.

0
35

O bir efsane… O ülkemize güreş dışında ilk altın madalya getiren sporcu. O bir rekortmen. O gelmiş geçmiş en büyük halterci. Kimden mi bahsediyorum? NAİM SÜLEYMANOĞLU…

 

Öncelikle Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu’nu rahmetle anıyorum. Daha önceki bir yazımda Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatmıştım. Bulgaristan’da Türklerin gördüğü zorlamalardan bahsetmiştim. O yüzden bu yazıyı çok uzatmayacağım ve sizlere bu olayı biraz da Süleymanoğlu’nun ağzından anlatacağım. Süleymanoğlu katıldığı bir programda yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

“Dışişleri Bakanı var, anlatıyormuş, diyormuş ki; “Bir çocuk var. Türk asıllı. İltica etmiş Türkiye’ye gelmek istiyor. ” Özal’da kulak misafiri olmuş. Demiş; “Neymiş anlatın bana”, “Efendim böyle böyle” Kendisi de hemen talimat vermiş elçiliğe; “Eğer gelmek istiyorsa kendisi, getirin Türkiye’ye” diye. Tabi elçilik hemen Londra’ya, Londra’da 1 gece kaldıktan sonra Türkiye’ye… Türkiye’ye inince toprağı öptüm.”

Gördüğünüz gibi biraz sıkıntılı fakat efsanevi bir sürecin ardından Naim Süleymanoğlu ülkemize getirilmişti. Şimdi sizleri konu ile ilgili bir video ile baş başa bırakıyorum.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here