Mutsuz Musun ?

0

Yine mi mutsuzsun ! Baksana camdan dışarıya. Hayat devam ediyor neden sen de katılmıyorsun ?
Sana söylüyorum işte ! Yıllarca mutlu olmak adına onca yazılar yayınlandı, onca filmler yapıldı, onca kitaplar basıldı ama faydalananlar arasında yoksun. Neden diye sormayacağım, çünkü bu senin tercihin.

Hayatındaki tek kurban sensin ya ! Hani şu savaş ortasında kalmış çocuk, açlıktan ölen annesinin, memesini emmeye çalışan bebek, evladına tecavüz edilmiş baba, gencecik oğlu askerden dönememiş ana, bacakları olmayan engelli vatandaş nasılsa sen değilsin. Sen sadece kurbansın değil mi ? Doğru diyorsun kurbansın ! Bak buna neden sorusu sor hadi ! “Neden öyle dedin” de bana.
Çünkü sen sahip olduğun güzellikleri göremeyecek kadar körsün. Gözlerinin olmaması engellerin en büyüğü zaten. Çünkü sen cennet gibi bir vatana sahipsin, kuş seslerini, neşeli çocuk cıvıltılarını duyamayacak kadar sağırsın. Bak kulağının olmaması da engel.

Çünkü senin 4 yaşındaki çocuğuna kimse tecavüz etmedi. Onun acısını duymadığın için kalpsiz de olabilirsin. Kalpsiz insan ne işe yarar ki ?

Çünkü senin bacakların var koşmak için, istediğin gibi gezmek için ama onları kullanacak aklını kaybetmişsin. Acizsin yani. Doğru en büyük kurban sensin ! Biz ne diyebiliriz ki ? Senin dolu tarafını görecek bir bardağın bile yok. Sen sadece acı çekmek için yaratılmışsın adeta. Şükür etmiyorsun, çünkü şükürü dilden söylemek sanıyorsun. Söylesene dilinle bile olsa günde kaç kere söylüyorsun ?
Kalbinle şükür et ! Dilinin söylediğini kalbin hissetmedikçe ne göz görebilir ne kulak duyabilir ne bacak koşabilir.

Artık kurban olmaktan vazgeç ! Allah insanları kurban olarak yaratmadı. Sen yaratılmışların en üstünüsün ve bunu sana bahşeden Allah’ın önünde boyun eğip, şükret. Verdiğine şükür, vermediğine sabır göster. Göster ki mutluluğu bekleme. Mutluluk içinde doğsun. Onu sen büyüt. Aklını kullanamayacak kadar aciz olma, kendini başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeç, sende olan da mutlaka bir başkasında yoktur. Kimse göründüğü gibi değil. Sen bile göründüğün gibi değilsin. Kendi içini gör ve başkalarını önemseme. Ve en önemlisi bu gün de nefes alıyorsun. Hala bir fırsatın var unutma !

Tercih senin.
Not : Mutlu olamayanlara çok kızgınım.

Özge Güneş
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here