Mutluluğun Zirvesinden

0
13

Biz neden beceremiyoruz bir türlü. Neden sürekli kırıp kırılıyoruz, üzüp üzülüyoruz. Paramparça edip uykusuz gecelere hoş geldin diyoruz. Neden bu kadar kolay kalp kırılabiliyor. Sahi önceden böyle değildi. Sanırım değer verdikçe söylediğin kırıcı sözler parçalıyor yüreğimi. Belki başka biri söylese zerre umursamam bilirsin ne denli umursamaz olduğumu. Peki neden hep değer verdiğimizi hisseden insanlar acıtıyor canımızı.
Hepsinin tek suçlusu var ‘hayat’
Mutlu olduğumuzu gördüğü an kursağımızda bırakmak için elinden geleni yapıyor ve her seferinde de başarıyor. İlk önce tuzağına düşürüyor ümit etmemizi, bir beklentiye girmemizi bekliyor tam oldu diyoruz bu sefer tamam mutluluğu yakaladım diyoruz. Yükseldikçe yükseliyor sonra o zirveden tepetaklak yuvarlanıyoruz boşluğa.

Gerçek bu da değil aslında. Kendimizi kandırıyoruz tekrar ve tekrar aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekliyoruz. Sonrada hayatı suçluyoruz bu şekilde kendi vicdanımızı rahatlatıyoruz. Oysa suç ne hayatın ne de size hayatınızın en kötü günlerini yaşatanların tek suçlu kendimizi. Değer verdikten sonra değişen insanlardan verdiğimiz değeri kesmeyi bir türlü başaramadık.Gitmek istediler ısrarla kalmalarını istedik. Şarkıda da dediği gibi ‘gitme kal desem ne olur gönül yola çıkmış bir kere. Yarın hatırımı sorsan ne olur Hevesimi kırdın bi kere’. Gitmek isteyene dur demek en büyük aptallık ruhu yanınızda olmayan birinin bedenini yanınızda tutmanız tam bir saçmalık. Ve siz gittiğinizde size gitme denildiği için kalıyorsanız yaptığınız en büyük vicdansızlık…

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here