Mutlu Yıllar Gülçin Ergül

0
14

Gülçin Ergül 30 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.  8 yaşındayken Pera Güzel Sanatlar Akademisinde piyano eğitimi almaya başlamıştır. Aynı zamanda AKM Devlet Opera ve Balesinin çocuk korosunda yer almıştır.  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Devlet Konservatuvarının bale bölümünü kazanmıştır  ve ayrıca ortaokul ve lise yıllarını bale üzerine tamamlamıştır.  AKM çocuk balesinde yedi yıl çalışmıştır ve yedi yılın sonunda oradan ayrılmıştır. Kuş adam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midas’ın Kulakları, Turandot gibi oyunlarda senelerce çocuk dansçı olarak performans sergilemiştir. Lisans yıllarinda yine MSGSÜ Devlet Konservatuvarının Modern Dans bölümüne geçiş yapmıştır. Bu yıllarda bir kız grubu kurma hayalini, AKM’de ve MSGSÜ’de tanışmış olduğu arkadaşları Eren Bakıcı, Yasemin Yürük ve Cemre Kemer ile resmi olarak 2005’te gerçekleştirmiştir.  2006’da Pepsi’nin reklamlarında yer almıştır. 2007 yılında başlayan iki sezon süren Hepsi 1 isimli dizide Gülçin isimli bir karakter canlandırmıştır. .2009 yılında Show TV’nin jenerik müziklerini seslendirmiştir.

Gülçin, üç albümün sonrasında 2009 kış aylarında Hepsi grubundan çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmıştır.  Basında bu konu ile ilgili haberler ve dedikodular yer almaya başlayınca Gülçin, avukatı ve basın danışmanı aracılığıyla bir açıklama yapmıştır. Açıklamasında gruptan ayrılma sebebinin özel hayatı ile ilgisi olmadığını, bu durumun mali nedenler ve anlaşmazlıklar yüzünden ortaya çıktığını söylemiştir. Müzik kariyerine solo devam etmek isteyen genç şarkıcı Avrupa Müzik ile bir anlaşma imzalamıştır.  Gülçin’in iki hareketli, bir slow şarkı, bir remix ve intro’dan oluşan, Bravo isimli ilk solo albümü 2011’in Ocak ayında çıkmıştır.

Kasım 2010 Cosmo Girl ve Hey Girl dergilerindeki ropörtajlara göre bu albümde parçalar Gülçin’in kendi yazdığı ve bestelediği şarkılardır. Genç şarkıcı ilk klibini Billboard Türkiye’de bir numara olan ve TTNET Müzik’te En Çok Dinlenilen ikinci şarkı olan “Ara Ara” isimli şarkıya çekmiştir. 2013 yılında Trendy, Dream You, WoMen gibi dergilerde kapak kızı olmuştur. Star TV’nin jenerik müziğini seslendirmiştir. Yeni albümünde Temel Zümrüt, Süleyman Yüksel, Iskender Paydaş Yalın ve Teoman ile çalışacağını bildirmiştir. 2015’in ilk aylarında ise Bir Tanecik Aşkım adında bir maxi single çıkarmıştır ve albümün ilk klibini de single ile aynı adı taşıyan “Bir Tanecik Aşkım” adlı şarkıya çekmiştir. Dijital olarak bir hayli ses getiren “Bir Tanecik Aşkım” maksi single’nın ardından söz ve müziğinin kendisine düzenlemesinin ise İskender Paydaş’a ait olduğu “Harabeyim” isimli yeni single’ı 1 Nisan 2016 tarihi itibarı ile piyasada yayınlanmıştır.

Gülçin Ergül özel hayatında ruhani dünyaya çok önem veren birisidir. Yoga onun vazgeçilmezidir. Kitaplar, doğa ve hayvanlarla arasında önemli bir bağ vardır. Gülçin Ergül kariyerine günümüzde hala devam etmektedir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here