Mutlu Yıllar Bella Thorne

0
32

Bella Thorne, 8 Ekim 1997 yılında Florida’da dünyaya gelmiştir. Tam adı  Annabella Avery Thorne’dur. Babası Reinaldo, Bella 9 yaşındayken hayata veda etmiştir. Annesi Tamara ise Profesyonel Fotoğrafçılık ile uğraşmaktadır. Bu arada Bella Thorne‘nin fotoğraf çekimlerinin bir çoğu annesi Tamara tarafından çekilmiştir. 

Bella hayranlarından kız olanlarına ”Bellarina”, erkek olanlarına ise ”Bellarino” şeklinde hitap etmiştir ve hayranların topluluk isimleri bu şekilde kalmıştır. 

Bella Thorne‘nin kökeni İtalya’ya dayanmaktadır ve Thorne, en genç mankenler arasında yer almaktadır. Çünkü oyunculuğa adım atmadan önce çocuk model olmayı başarmıştır. 

Bella, ilk okul birinci sınıfta iken derslerinde arkadaşlarından geri de kalmıştır ve bazı davranışsal sorunlar yaşamıştır. Bunun üzerine doktora giden Bella’ya Disleksi tanısı konmuştur.  Disleksi, dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur.

2003 yılında oyunculuğa ilk adımını atan Bella Thorne karşımıza Stuck on You adlı film ile çıkmıştır. 

2008 ylında ise My Own Worst Enemy adlı dizide rol almıştır ve bu dizi de Taylor Lautner ile baş rol oyunculuğunu paylaşmıştır. Bu yardımcı rolü ile  bir Young Artist Award ödülü kazanmıştır. 

2009 yılında Forget Me Not adlı bir korku filminde oynamıştır. 

 2010 yılında ise Waverly Büyücüleri’nde Max’in sevgilisi olarak rol almıştır.  2010 yılının sonunda ise Haydi Çalkala adlı dizi de baş rol alarak  Cece Jones karakterini canlandırmıştır. Bu arada baş rolü Zendaya Coleman ile paylaşmışlardır ve çok yakın arkadaşlık kurmuşlardır. 

29 Mayıs tarihinde  Call It Whatever adlı şarkısıyla ilk single’ını çıkartmıştır. 

2014’ün sonlarına doğru ise mini bir albüm çıkartmıştır ve albümünün adı Jersey’dir.  Mini albümde 5 şarkı bulunmaktadır ve bunlar; Jersey, One More Night, Paperwight, Boyfriend Material ve Call It Whatever’ın remiksi şeklindedir. 

Bella Thorne, 2016 yılında biseksüel olduğunu açıklamıştır. 

Ayrıca Thorne, kendisi olmayı seçen ve oldukça öz güvenli bir genç kızdır. İstediği gibi paylaşımlarda bulunarak zaman zaman açıklamalar yapmıştır ve bir çok davranışıyla örnek model olmayı başarmıştır. 

Bunlardan en büyük örneği ise cilt sorunlarıdır. Ancak bir çoğumuz bu sorundan utanırken Thorne, bunun için tedavi olmuştur ve tedavisi sırasında paylaşımlarda bulunup bu tür sorunların normal ve herkeste olabilecek şeyler olduğunu, dolayısıyla utanılacak bir durum olmadığını vurgulamıştır. Ayrıca tedavi süresince güzel hatıralar saklayabilmeyi başarıp bunu hayranlarıyla da paylaşmıştır. 

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here