Mustafa Ceceli Aslında Kim?

0
13
Mustafa Ceceli Aslında Kim?
Mustafa Ceceli Aslında Kim?

2 Kasım 1980 Ankara doğumludur. Müziğe 6 yaşında piyano eğitimi alarak başlamıştır.

8 yaşında TRT’nin Köy Doktoru adlı dizisinde on beş bölüm oynadı. Ardından UNICEF için yapılan filmde rol aldı.

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ni kazandı. Üçüncü yılında tekrar sınava girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanmıştır.

2003 yılında Hacca gitti. Yine aynı yıl amatör olarak müzikle ilgileniyordu.

 

2007 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’nun Unutamam şarkısını seslendirdi ve dikkatleri üzerine çekti.

2008 yılında “Limon Çiçekleri” ile ilk singlenı yayınladı.

Kasım 2009’da ilk albümü “Mustafa Ceceli”yi çıkardı ve büyük bir başarı elde etti. MÜ-YAP altın plak ödülü verdi.

2010 yılının sonunda Enbe Orkestrası ile yeniden birleşerek “Eksik” parçasını seslendirdi. Şarkı her alanda ödülleri kazandı ve haftalarca zirveden inmedi.

 

2012’de Es, 2014’de Kalpten albümünü yayınladı. Albümleri büyük ilgi topladı.

2014 yılında O Ses Türkiye’de jüri üyeliği yaptı.

40. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde “Yılın Erkek Sanatçısı” seçildi.

 

Mustafa Ceceli 2008 yılında tasarım mühendisi Sinem Gedik ile evlenmiş, çiftin 2011 yılında Arın adında bir oğulları olmuştu. Herkes bu örnek çifte hayran kalıyor, Mustafa Ceceli iyi aile babası imajı ile kalpleri bir kez daha feth ediyordu.

Mayıs 2017’de eşi Sinem Gedik ile bir anda boşandı. Basına “tarzımız uyuşmuyordu” diyen Ceceli’nin boşanmanın ardından Selin İmer ile yaşadığı yasak aşkın fotoğrafları yayınlandı. İddiaya göre Sinem Gedik bu ilişkiyi öğrenmiş ve boşanmak istemişti.

 

Eski eşine 3 milyon liralık tazminat ve 15 bin liralık nafaka ödeyen Mustafa Ceceli bu yasak ilişki sonrası sosyal medyadan ve özellikle hayranlarından çok tepki gördü.

Aslında erkenden evlenmek istemediği halde çığ gibi büyüyen olumsuz görüşlerden dolayı evlenme tarihini öne aldı ve Temmuz 2017’de çift evlendi.

 

Bu skandalı her ne kadar evlilik ile örtmek istese de Mustafa Ceceli herkesin gözünde çizdiği örnek insan profilini yitirdi ve popülaritesinin çoğunu kaybetti.

Artık o da herkes gibi Cecelistlerin gözünde.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here