Murat Özdemir’in Eziyet Ettiği Papağan Bahtiyar Öldü

0
7
Murat Özdemir'in Eziyet Ettiği Papağan Bahtiyar Öldü
Murat Özdemir'in Eziyet Ettiği Papağan Bahtiyar Öldü

Sosyal medya hesabından papağana yaptığı işkence videosunu paylaştıktan sonra büyük tepki gören Murat Özdemir tepkilerin ardından gözaltına alınmış ve serbest kaldıktan sonra akıl hastanesine sevk edildi. Koruma altına aldıktan sonra ameliyata edilen papağan hayatını kaybetti.

AMELİYATTAN SONRA HAYATINI KAYBETTİ

Dün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi’nde ameliyat edilen papağının, gece saatlerinde sağlık durumu kötüleşti. Dizinde çıkık, başında da doku zedelenmesi oluşan papağan tüm müdahalelerin ardından hayatını kaybetti.

ÖLÜM NEDENİ BELLİ DEĞİL

Uzun süre beslenemediği tahmin edilen papağanın kesin ölüm nedeni, yapılacak tıbbi incelemenin sonucunda belli olacak.

ERKEKLERE TEPKİLİ

Yabani Hayvan Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy, sahibinden şiddet gören ‘Afrika Gri’ cinsi papağanın aşırı stres altında olduğunu ifade ederken, “Afrika Gri Papağanları yabani oldukları için çok duyarlıdırlar. Televizyonda da gördüğümüz kadarıyla sahibi ona oldukça hırçın ve asi biçimde yaklaşıyor. O nedenle hayvanda da özellikle erkeklere karşı büyük bir iritasyon (Dış etkene bağlı sinir sisteminin verdiği olumsuz tepki- rahatsız olma, öfkelenme) var. Bu sabah da denedik erkeklere daha başka bir tepki gösteriyor. Ne kadardır strese maruz kaldı bilmiyoruz. Etkisi altında.” demişti.

 

 You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here