Müjdat Gezen’i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule Ters

0
Müjdat Dolaşan'i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule Ters
Müjdat Dolaşan'i Avukatı Mevcutlu Götürülmeye Tepki Gösterdi: Usule Ters

Katıldıkları bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun bulunduğu katta ifade vermek için çıkarıldı. Gezen’in Avukatı Celal Ülgen bu duruma “Davet ettikten sonra mevcutlu götürmek usule aykırı” diye tepki gösterdi.

İFADE VERMEK İÇİN ADLİYEYE GELDİLER

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca katıldıkları bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar ifade vermek için adliyeye geldi.

METİN AKPINAR: İFADEDEN SONRA GÖRÜŞÜRÜZ

İki sanatçının evlerine sabah saatlerinde polis gitti. Akpınar, Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ne saat 10.30’da polis eşliğinde geldi. Akpınar gazetecilerin soruları üzerine “Savcı beyin çağrısı üzerine ifade vermeye gidiyorum. Artık ifadeden sonra görüşürüz” dedi.

Müjdat Gezen

KPINAR’IN İFADESİ 40 DAKİKA SÜRDÜ

Metin Akpınar’ın savcılıktaki ifade verme işlemi saat 12.30 sularında sona erdi. Akpınar’a ifade vermesi sırasında sağlık sorunları sebebiyle özel doktoru da kendisine refakat etti. Öte yandan savcının Metin Akpınar’dan beklemesini istediği kaydedildi. Akpınar’ın ilk önce Basın Suçları Bürosuna götürüldü daha sonra Anayasal Düzene Karşı işlenen suçlar Bürosu’na getirildi ve dosyada gizlilik kararı olduğu kaydedildi. Sanatçılardan Metin Akpınar saat 11:50 sıralarında savcıya ifade vermeye başladı. Metin Akpınar’ın ifade verme işlemi saat 12.30 sularında sona erdi.

MÜJDAT GEZEN: BİR ŞEY ÇIKMAZ BUNDAN…

Akpınar ardından adliyeye Müjdat Gezen de geldi. Sabah saat 11.00’de adliyeye eşi Leyla, Avukatı Celal Ülgen ile gelen Müjdat Gezen’e polisler eşlik etti. Gazetecilerin soruları üzerine Gezen gözaltında olmadığını belirterek, “Bir şey çıkmaz bundan…” dedi. Bir kadın da “Nelerle uğraşıyorlar” diyerek Müjdat Gezen ile tokalaştı.

TERÖR VE ÖRGÜTLÜ SUÇLAR SORUŞTURMA BÜROSUNUN BULUNDUĞU KATA ÇIKARILDILAR

Gezen ve Akpınar, soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun bulunduğu kata çıkarıldı. Metin Akpınar’ın ifade verme işlemi başladı.

Metin Akpınar

“MEVCUTLU GÖTÜRMEK USULE AYKIRI”

Müjdat Gezen’in Avukatı Celal Ülgen bu duruma “Davet ettikten sonra mevcutlu götürmek usule aykırı” diye tepki gösterdi. Ülgen, Akpınar ile Gezen’in basın suçları yerine örgütlü suçlar bürosuna getirildiğine de dikkat çekti.

 Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here