Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın Mahkeme Öncesi Fotoğrafı Çok Konuşuldu

0
Müjdat Dolaşan ile Metin Akpınar'ın Duruşma Evveli Resmi Çok Konuşuldu
Müjdat Dolaşan ile Metin Akpınar'ın Duruşma Evveli Resmi Çok Konuşuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri sebebiyle mahkeme çıkarılan daha sonra ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın fotoğrafı sosyal medyada çok konuşuldu.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri sebebiyle mahkemeye çıkan daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in mahkeme önceki fotoğrafı sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. Sosyal medya kullanıcıları fotoğrafa çok sayıda yorum yaptı.

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?

Akpınar, şu ifadeleri kullanmıştı: “Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir, ama bize yazık olur, biz harap oluruz.”

MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ?

Gezen “Herkesi azarlıyor, herkese parmak sallıyor, millete ‘haddini bil’ diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan, sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın. Haddini bil.” ifadelerini kullanmıştı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here